آغاز موج بارش نزولات آسمانی از هفته آینده

 سازمان هواشناسی اعلام کرده از امروز تا آخر هفته هوای اغلب مناطق کشور صاف است و دمای هوا افزایش می‌یابد.

بیرک – مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز دوشنبه، شرق هرمزگان، جنوب شرق کرمان و سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی آسمان ابری گاهی با بارش باران و در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان با رگبار و رعد و برق و احتمال آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیلها و در شرق خراسان رضوی، خراسان شمالی بارش برف و شرق گلستان بارش باران و برف پیش بینی می شود که به تدریج از اواخر امروز از سمت غرب ابرناکی آسمان کاهش می یابد و به تدریج صاف می شود.

احد وظیفه افزود: غیر از نوار شرقی، طی امروز تا پایان هفته آسمان غالب نقاط کشور صاف و به تدریج تا پایان هفته با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد: سواحل شمالی کشور تا اواخر روز پنج شنبه در غالب ساعات آفتابی و با افزایش دما مواجه خواهد بود، انتظار می رود که دمای بیشینه هوا در جلگه گیلان به بیش از ۱۵ درجه سلسیوس برسد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: از روز جمعه ۱۹ بهمن ماه به تدریج با ورود موج نسبتاً ضعیف از غرب وش مال غرب، آسمان این مناطق با افزایش ابر و بارشهای پراکنده برف و باران همراه می شود که این موج تا روز دوشنبه تقویت شده و به عرضهای جنوبی تر کشیده می شود و طی روزهای دوشنبه تا سه شنبه نیمه غربی و مرکز کشور همراه با بارش برف و باران که برف در عرضهای شمالی و باران در عرضهای جنوبی خواهد بود و به تدریج از اواخر سه شنبه تا پنج شنبه نیمه شرقی کشور را در برخواهد گرفت.

وظیفه ادامه داد: انتظار می رود که شدت بارشها روز سه شنبه در جنوب استان ایلام، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری همراه با رگبار و رعد و برق باشد و روز چهارشنبه احتمال تشدید بارش و رگبار و رعد و برق در جنوب فارس، هرمزگان قابل توجه است.

به گفته وی در این مدت آسمان تهران از امروز تا پنج شنبه صاف تا کمی ابری و از اواخر وقت پنج شنبه با افزایش ابر و طی روز جمعه تا اواخر هفته بعد آسمان نیمه ابری تا ابری و طی روز شنبه تا دوشنبه گاهی با بارش باران پراکنده و از سه شنبه تا چهارشنبه گاهی با بارش باران یا برف پیش بینی می شود. دمای هوا در شهر تهران از امروز تا پایان هفته روند افزایشی دارد و در روز پنج شنبه بیشینه دمای هوا به حدود ۱۰ درجه سلسیوس می‌رسد. دمای کمینه هوا در تهران در روزهای پایان هفته بعد مجدداً کاهش می‌یابد و در محدوده صفر درجه سلسیوس قرار خواهد گرفت.

منبع : خبرآنلاین