استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با تکمیل ۱۰۰ درصد شبکه گازرسانی به زابل این شهرستان تا پاییز امسال گازدار خواهد شد.

به گزارش آوای سرحد ، به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی در نشست پیگیری پروژه‌های گاز استان با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به شهر “اسماعیل‌آباد” و ۹۳ روستای شهرستان خاش با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: شبکه‌ گازرسانی به ۵۳ روستا و شهر اسماعیل‌آباد تکمیل و همچنین ۱۳۰ روستا دیگر نیز گازدار خواهند شد.  با تکمیل ۱۰۰ درصد شبکه گازرسانی به زابل این شهرستان تا پاییز امسال گازدار خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه منطقه ۱۱ گازی کشور در استان مستقر شود، خاطرنشان کرد: کنترل پروژه‌های استان استراتژیک و پهناور سیستان و بلوچستان به منظور تسریع در عملیات بهره‌برداری باید به این استان‌ واگذار شود و در این ارتباط باید وزراتخانه‌ها به مدیران خود اختیارات بیشتری دهند.

وی در ارتباط با کنترل قاچاق سوخت گفت: برای کنترل قاچاق سوخت ضرورت دارد در گام نخست شبکه‌ گازرسانی به تمام نقاط استان تکمیل و در ادامه خط انتقال فرآورده‌های نفتی به این استان راه‌اندازی شود. براساس مصوبه سفر رئیس جمهور کارخانه سیمان زابل تا اواسط خردادماه، سیمان خاش تا انتهای شهریور و سیمان تیس تا پایان سال جاری گازرسانی خواهند شد.

مدرس خیابانی با بیان اینکه همزمان شبکه فرعی گازسانی به سمت میرجاوه در قالب مصوبات سفر رئیس جمهور آغاز شده، ادامه داد: مسیر گازرسانی به سمت جنوب به دلیل گازرسانی به کارخانه فولاد مکران با یک میلیون و ۸۰۰ هزار مدول آهن و انتقال گاز به شهرهای در مسیر، اهمیت فراوانی دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: شرکت ملی گاز برنامه دارد تمام شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار سیستان و بلوچستان را گازرسانی کند که در این راستا، هر یک از استان‌های معین، مسئول گازرسانی به یکی از شهرها هستند. تعطیلی پروژه‌ها پذیرفتنی نیست بنابراین فهرست پروژه‌های تعطیل به تفکیک شهرستان و دستگاه‌ اجرایی تهیه شود.

وی بر نظارت جدی فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط از نحوه پیشرفت فیزیکی پروژه‌های عمرانی و زیرساختی تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه مبنای تخصیص اعتبار، گزارش وضعیت پروژه‌هاست، بنابراین مدیران همه ابزارها را برای جذب بیشتر اعتبارات جهت سرعت بخشی به تکمیل طرح‌ها بکار گیرند.

انتهای پیام/