محمد کرمی ، استاندار سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب، رفع مشکلات آب استان باید شتاب گیرد تا مشکلات منطقه حل شود.

به گزارش آوای سرحد از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمد کرمی» در نشست وزیر صمت با مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان که در محل وزارتخانه برگزار شد، با قدردانی از دغدغه جدی وزیر صمت به‌منظور پیگیری منویات رهبر معظم انقلاب، افزود: بعد از تاکید معظم‌له در دیدار با مردم استان سیستان و بلوچستان، وزارت صمت نخستین دستگاهی است که دغدغه‌مندانه نسبت به پیگیری مسائل استان اقدامات ویژه‌ای را برنامه‌ریزی می‌کند.

این مقام مسوول تاکید کرد: امروز با توجه به شرایط استان، باید تلاش کنیم در بحث جذب سرمایه گام‌های مهم برداریم.

وی با بیان اینکه خشکسالی، عدم سرمایه‌گذاری و ایجاد شغل جایگزین کشاورزی برای جلوگیری از مهاجرت جوانان باید اولویت همه مسوولان باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه‌کرد: با وجود مجموعه معادن در منطقه می‌توان سرمایه‌گذاری ویژه‌ای انجام داد، همچنین بخش خودروسازی و استقبال سرمایه‌گذاران از خودروهای برقی می‌تواند تاثیر بسزایی در رشد منطقه داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت صادرات و واردات استان، یادآور شد: اکنون توافقاتی را با افغانستان داشته‌ایم و چهار هزار کشنده در این رابطه در حال فعالیت هستند.

کرمی همچنین گفت: باید با همت مسوولان و با توجه به ثروت خدادادی استان سیستان و بلوچستان، مشکلات منطقه را برطرف کنیم.

انتهای پیام/