استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان دارای ظرفیت‌های معدنی فراوانی بوده در همین زمینه تاکنون ساخت هفت کارخانه مس آغاز شده است.

به گزارش آوای سرحد به نقل ازایرنا، محمد کرمی روز یکشنبه در نشست با مدیرعامل سازمان اتکا در محل فرمانداری شهرستان چابهار ضمن انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان اتکا و استانداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این استان با وجود تمام کمبودها، استانی ثروتمند بوده و دارای ظرفیت‌های فراوانی است.

وی با اشاره به ظرفیت مرز در سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید بتوانیم با تمام کشورها ارتباط برقرار کرده و صادرات خود را از این طریق توسعه دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته؛ استان بر روی ریل پیشرفت قرار دارد و به سرعت در حال رشد است.

وی افزود: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های معدنی فراوانی بوده در همین راستا تاکنون ساخت هفت کارخانه مس آغاز شده است.

کرمی تاکید کرد: مرزهای منطقه شرقی فرصت بزرگی برای توسعه تجارت در کشور محسوب می‌شود که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه سیستان و بلوچستان شود.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان به عنوان جوان‌ترین جمعیت کشور دارای نیروی کار خلاق است که خاص این استان است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اتفاقات اخیر جهانی خاطرنشان کرد: شاهد هستیم جوانان فلسطینی در عملیات طوفان الاقصی هیمنه پوشالی اسرائیل را در هم شکستند و بیش از گذشته در میدان هستند و آینده از آن اسلام است.

وی تصریح کرد: اسلام اراده الهی است و هنگامی که اراده الهی بر امری تعلق گیرد هیچ‌کس یارای مقابله با آن را ندارد همانطور که دشمن در سالیان گذشته با طراحی‌های مختلف از جمله گروهک‌های تروریستی سعی در برهم زدن انسجام امت اسلامی داشت که با عنایات الهی شکست خورد.

انتهای پیام/