رییس سازمان بهزیستی کل کشور گفت: طرح ملی نشست صمیمی در ۵۰۰ محله کم برخوردار کشور امروز در شهرستان خاش برگزار و به نیاز ها و مشکلات ۸۰۰ نفر از جامعه مورد هدف بهزیستی خاش پاسخ داده شد.

به گزارش آوای سرحد ، علی محمد قادری در حاشیه برگزاری طرح ملی نشست صمیمی در ۵۰۰ محله کم برخوردار کشور که در شهرستان خاش برگزار شد اظهار داشت: رویداد ظرفیت سازی اجتماعی تحت عنوان طرح ملی نشست صمیمی در ۵۰۰ محله کم برخوردار کشور با محور پویش “چله خدمت” به یاد شهید جمهور در مناطق کم برخوردار و محروم کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: طرح مذکور با هدف تکریم و پاسخگویی به نیازهای جامعه بهزیستی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان راه خدمت، با مددجویان این سازمان در شهرستان خاش برگزار شد.

قادری تصریح کرد: این طرح ملی امروز در شهرستان خاش برگزار و به نیاز ها و مشکلات ۸۰۰ نفر از جامعه مورد هدف بهزیستی خاش پاسخ داده شد.

رییس سازمان بهزیستی کل کشور افزود: این سازمان درجهت پیگیری مسائل و ایجاد راه های جدید برای حل مسائل جامعه هدف اقدام به ایجاد رویداد ظرفیت سازی اجتماعی در مناطق کم برخوردار کشور نموده است.

علی کرد نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سرحد اظهار داشت: امروز با طرح ملی نشست صمیمی در ۵۰۰ محله کم برخوردار کشور نیاز ها و مشکلات و معضلات جامعه هدف بهزیستی استان و خصوصا شهرستان خاش در تمامی شاخص ها بررسی شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: با برگزاری این طرح ملی و تلاش برای ارتقاء شاخص های ظرفیت سازی اجتماعی مشکلات جامعه هدف بهزیستی در حوزه های مختلف شناسایی و پاسخ مناسب در زمان کوتاه ارائه خواهد شد.

وی تصریح کرد: با قول مساعد رییس سازمان بهزیستی کشور عمده مشکلاتی از قبیل برقراری حق الزحمه پرستاری معلولان ، برقراری مستمری افراد دهک های یک تا هفت ، پرداخت بموقع شهریه دانشجویان معلول و اختصاص وسایل و امکانات توانبخشی برای معلولان در ادارات سطح استان و شهرستان خاش رفع خواهد شد.

کُرد در این خصوص افزود: اختصاص مبلغ ۱ میلیارد و پانصد میلیون ریال بعنوان کمک بلاعوض برای مسکن معلولان و مددجویان شهری و روستایی ، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان تحت پوشش ،اختصاص ده مورد سفر زیارتی به مشهد مقدس برای جامعه هدف بهزیستی خاش و تسریع در ساخت مجتمع ۱۲۰ واحدی مسکن مددجویان بهزیستی خاش از جمله مهمترین مصوبات سفر رئیس سازمان بهزیستی کشور به این شهرستان بود.

انتهای پیام/۷۶۷۴