مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه اجرای طرح پاداش مدیریت مصرف برق، حدود ۱۰۰ هزار مشترک توزیع برق این استان از پاداش این طرح در خرداد ماه بهره‌مند شدند.

به گزارش آوای سرحد بنقل از ایسنا محمد رئیسی اظهار داشت: با همکاری این مشترکان، حدود هشت میلیون کیلووات ساعت صرفه جویی برق صورت گرفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که حجم مالی این پاداش ۷۸ میلیارد ریال بوده است و پاداش مدیریت مصرف برق از ابتدای خرداد ماه تا پایان شهریور ماه ادامه دارد، افزود: مشترکانی که نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش مصرف برق داشته باشند از این پاداش بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اجرای طرح‌های تشویقی در راستای اصلاح فرهنگ مصرف انرژی است، تصریح کرد: هدف صنعت برق از طرح‌های تشویقی، جلب مشارکت حداکثری مشترکان و تامین برق مطمئن و پایدار است.

رئیسی با اشاره به اینکه طرح های تشویقی مخصوص مشترکانی است که الگوی مصرف برق را رعایت می‌کنند، افزود: مشترکان پرمصرف نیز در صورت کاهش مصرف برق خود نسبت به مدت مشابه سال گذشته، می‌توانند از پاداش مصرف برق بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به راهکارهای ساده اما مهم مدیریت مصرف برق گفت: استفاده از دمای آسایش (۲۴ _ ۲۷ درجه)، استفاده از دور کند کولر آبی، استفاده از سایبان برای سیستم های سرمایشی، خاموش کردن لامپ های اضافه و استفاده از نور طبیعی روز و عدم استفاده از لوازم برقی پر مصرف در ساعت اوج مصرف از جمله این راهکارهاست.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: مشترکان برق این استان هم چنین می‌توانند با نصب اپلیکیشن با انرژی و کاهش ۱۵ درصدی مدیریت مصرف برق در جایزه ۳۰۰ دستگاه خودرو و صدها جایزه نقدی و غیر نقدی دیگر بهره مند شوند.

انتهای پیام/۷۶۷۴