وحید پورمردان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: همیاران محیط زیست همواره حافظ و همراه محیط زیست بوده اند.

وحید پورمردان ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار آوای سرحد اظهار داشت: همیاران محیط زیست همواره حافظ و نگهبان محیط زیست سیستان و بلوچستان بوده و هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: خواست عمومی و فرهنگ متعالی یک جامعه عامل اصلی سوق به همکاری و همیاری برای رفع معضلات و بهبود شرایط تا رسیدن به مطلوب مورد تقاضاست.

وی ادامه داد: همیاری و همکاری مجموعه همیاران محیط زیست استان در تمامی عرصه های محیط زیست و در تمامی زمان ها موجب رشد و توسعه حوزه خدمت بوده است و نمی توان به راحتی از این نیروی خودجوش مردمی و فعال چشم پوشی کرد.

پورمردان تصریح کرد: سیستان و بلوچستان بعنوان پهناورترین استان کشور و با گستره بزرگی از پهنه دریایی یکی از متنوع ترین اقلیم ها را در خود جای داده است، بیابان های خشک و خشکسالی در شمال استان، اقلیم کوهستانی و سرد در قسمت های میانی و اقلیم گرم و مرطوب در جنوب خدمت رسانی را در محیط زیست جذاب و بسیار با چالش مواجه کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اشاره کرد: گستردگی بسیار زیاد پهنه خشکی و دریایی استان و فواصل بسیار زیاد و طولانی و پراکندگی مناطق تحت مدیریت و زیستگاه های استان، مجموعه محیط زیست استان را به خدمتی متنوع و دلسوزانه می خواند.

وی گفت: مجموعه همیاران محیط زیست با همکاری های خودجوش و مردمی با توجه به انبوه وظایف و تنوع خدمات همیشه یاور و کمک رسان محیط زیست بوده اند، همیاران محیط زیست یعنی حضوری همیشگی و فعال در همه جا و در همه وقت و این همان حضور محیط زیست در تمامی عرصه و فعالیتهاست.

پورمردان اشاره کرد: در طی چند روز گذشته با همکاری و اطلاع رسانی همیاران محیط زیست چندین تله و کومه زنده گیری پرندگان در مناطق و زیستگاه های حوزه استان سیستان و بلوچستان شناسایی و تخریب شد.

انتهای پیام/