استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به آمار بالای کشته‌شدگان در تصادفات جاده‌ای استان تا پایان سال ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در شمال و ۱۴۰ کیلومتر در جنوب استان ساخته می‌شود.

به گزارش آوای سرحد به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسین مدرس خیابانی بعد از ظهر امروز در نشست مشترک با مسئولان شهرستان سراوان اظهار داشت: علت اصلی تصادفات در استان جاده‌های دو طرفه است در همین راستا محور گُشت به سراوان با آسفالت و بهسازی جاده قدیمی تک بانده خواهد شد و به زودی زیر بار ترافیکی می‌رود. 

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سراوان از جمله شهرهای پراستعداد سیستان و بلوچستان است که باید آن را مهد علم و فرهنگ بنامیم. ما امروز مظهر وحدت و همدلی را در علمای اهل سنت و شیعه می ببنیم که همگی برای آبادانی شهرستان سراوان تلاش کرده و می‌کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت ارتباط بین فرمانداران و ائمه جمعه افزود: ائمه جمعه همواره مطالبات مردم را طرح می‌کنند. با وجود تمام محدودیت‌ها در سیستان و بلوچستان، طرح‌ها و برنامه‌های خوبی در استان اجرا می‌شود که جای امیدواری است.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: بیش از دو هزار و ۷۰۰ روستا در طرح جهاد آبرسانی از آب شرب بهره مند خواهند شد همچنین بیش از ۲۵ درصد پروژه‌های طرح محرومیت‌زدایی کشور به سیستان و بلوچستان تعلق دارد. بالاترین رقم مصوبات و اعتبارات سفر ریاست جمهوری به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: مردم دیگر تحمل سابق را ندارند لذا باید تلاش کنیم تا پروژهای خود را در کمترین زمان به سرانجام برسانیم.

وی ادامه داد: محور اصلی برنامه ما توسعه شاخص‌های زیربنایی است؛ که ما به آب و راه به عنوان دو الویت مهم استان اختصاص دادیم.

مدرس خیابانی تاکید کرد: با توجه به آمار بالای کشته‌شدگان در تصادفات جاده‌ای استان تا پایان سال ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در شمال و ۱۴۰ کیلومتر در جنوب استان ساخته می‌شود.

انتهای پیام/