استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اولین شمش طلای تفتان تا یک سال دیگر ساخته می‌شود و هم‌اینک بیش ۳۰۰ نفر در این معدن مشغول به کار‌ هستند.

به گزارش آوای سرحد، به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی روز چهارشنبه در نشست بررسی طرح‌های محیط زیستی ضمن بیان اینکه با نگاه راهبردی بلند مدت، اشتغال در شهرستان تفتان ایجاد شود و پیوست پروژه ها نیز قرار گیرد , تصریح کرد: هنرستان معدن و مجتمع فنی حرفه‌ای برای تربیت نیروی انسانی متخصص ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم قاچاق سوخت در استان نباشد باید کمک کنیم تا تولید در شهرستان‌ها رونق یابد، خاطرنشان کرد: مدیران باید به سراغ سرمایه گذاران بروند و نیازهای آنان را در همه حوزه تولید و سرمایه گذاری از جمله دریافت مجوزها پیگیری نمایند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد:با حمایت از سرمایه‌گذاران کلان در سیستان و بلوچستان جهت سرمایه ‌گذاری، زمینه ترغیب برای ورود سرمایه های خرد نیز فراهم می شود.

وی ادامه داد: میز خدمت میدانی، در حوزه هر شهرستان برای پیگیری روند اجرای پروژهای و درخواست سرمایه‌گذاران تشکیل شود.

مدرس خیابانی گفت: در حوزه چابهار مرکز بین‌المللی آموزش زیست‌محیطی جنوب شرق راه‌اندازی و در کشور معرفی شود.

وی با اشاره به ایجاد نمایشگاه و همایش تولیدات دانش بنیان با هدف کمک به مردم برای سازگاری با تغییرات اقلیمی ادامه داد: ضرورت دارد تا ایده‌های نو را به محصول تبدیل کرده و بر سر سفره‌های مردم بیاوریم.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ مرغداری جهت تامین مرغ مورد نیاز در سطح استان در حال ساخت است ، افزود: مدل توسعه باید سرمایه‌گذاری در مشاغل کوتاه مدت و بلند مدت باشد ، زیرا به هم وابسته هستند.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: در راستای استفاده از نیروی انسانی بومی، پیمانکاران بیرونی که در پروژه‌های عمرانی استان فعالیت دارند، باید ۸۰ درصد جوانان استان را در اجرای طرح‌های عمرانی بکار بگیرند.

گفتنی است؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز در این نشست اعلام آمادگی کرد تا با نگاه مثبت به سرمایه‌گذران تا پایان خرداد ماه سالجاری استعلام پروژه ها و طرح های درخواستی متقاضیان را مجددا بررسی کند.

به گفته میرشکاری، در جهت کمک به اشتغال، نتیجه ۹۷ درصد استعلام ها برای شروع سرمایه‌گذاری با نگاه مثبت اعلام شده است.

انتهای پیام/