سید صولت مرتضوی در سیستان و بلوچستان

معاون اجرایی رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: تامین منابع آب از مهمترین دغدغه‌های دولت و مسوولان در سیستان و بلوچستان است و دولت برای دستیابی به این هدف در چند محور وارد فعالیت شده است.

به گزارش آوای سرحد به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدصولت مرتضوی روز دوشنبه در بازدید از پروژه‌های۲ حوزه تامین منابع آب و تامین نیرو در زاهدان اظهارداشت: حفر چاه‌های ژرف در دستورکار دولت قرار دارد و هم‌اینک تعدادی از این چاه ها حفر شده‌اند و تصفیه خانه‌ها و آب شیرین‌کن‌ها نیز در حال تکمیل است و دولت مصمم به حفر تعداد دیگری چاه ژرف در سیستان و بلوچستان است.  
وی ادامه داد: محور دومی که دولت برای تامین آب در سیستان و بلوچستان دنبال می‌کند تامین آب از دشت‌هایی است که ممنوع نیستند و استعداد تامین آب دارند، که این موضوع در دشت حرمک برای تامین آب شهر زاهدان اجرا و تا کنون ۶ حلقه چاه حفر و تجهیز و برنامه ریزی برای ۱۰حلقه چاه طی ماه‌های آینده انجام شده است.
معاون اجرایی رییس جمهور تصریح کرد: برای انتقال آب از دریای عمان نیز دولت برنامه دارد و امیدواریم هرچه سریعتر موضوع انتقال آب از دریا محقق و پیمانکار انتخاب شود.

وی اظهارداشت: در حوزه تامین انرژی نیز سه نیروگاه ۴۲ مگاواتی بزودی به بهره برداری می‌رسد که انرژی مورد نیاز استان را تامین و بخشی از این انرژی صادر خواهد شد.
مرتضوی افزود: علاوه‌بر این ساخت پروژه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی قرار است در سالجاری آغاز شود و موانع در حال برطرف شدن است.

وی بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که دولت به صورت ویژه برنامه‌ریزی و ارائه داده موضوع تامین مسکن است که سالی یک میلیون مسکن در کشور تولید شود که سهم سیستان و بلوچستان از این میزان ۱۴۰ هزار واحد مسکونی است که برای اجرای این برنامه زمین مورد نیاز و نام‌نویسی متقاضیان نیز انجام و چهار هزار واحد در حال اجراست که بر اساس شواهد موجود این استان در حوزه مسکن یکی از سرآمدترین استان‌ها در عملی کردن طرح ملی طرح نهضت مسکن خواهد بود.
معاون اجرایی رییس جمهور ضمن تقدیر از همه مسوولان بویژه استاندار سیستان و بلوچستان به عنوان استاندار جهادی و سخت کوش اظهارداشت: با پیگیری‌های استاندار تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع عمومی در اجرای مصوبات سفر رییس جمهور تخصیص، تامین و پرداخت شده که در طول تاریخ پرداخت این مبلغ در بازه زمانی کوتاه بی سابقه است.

وی ادامه داد: علاوه‌بر آن از محل منابع استانی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های استانی، سیستان و بلوچستان تخصیص داده شده است.
مرتضوی در خصوص اجرای پروژه کمربندی زاهدان گفت: فاز نخست این پروژه انجام که این امر سبب کاهش قابل توجهی در حوزه تصادفات شده که این موضوع به منزله کاهش مرگ و میر و کاهش مجروحیت و جرح  است.

وی هدف از سفر خود به سیستان و بلوچستان را نظارت میدانی بر پروژه‌های مصوب سفر رییس جمهور و همچنین بازدید میدانی از وضعیت اقلام عمومی و تامین نیازهای مردم این استان عنوان کرد.

انتهای پیام/