محمد جلال، مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی در خاش، یارانه نان

مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور گفت: در طرح هوشمند سازی و مردمی سازی یارانه‌ها قیمت نان برای مردم تغییر نمی‌کند و محدودیتی در تعداد خرید نان نیز بوجود نمی آید.

به گزارش پایگاه خبری آوای سرحد ، “محمد جلال” در نشست تبیین طرح هوشمند سازی و مردمی سازی یارانه ها در شهرستان خاش اظهار داشت: بدون شک اجرای صحیح این طرح اقتصاد ما را در برابر تکانه ها و تلاطم های اقتصادی داخلی و خارجی مقاوم تر خواهد کرد.

وی افزود: طرح هوشمندسازی نان ضمن جلوگیری از مصارف غیر معمول آرد و عرضه خارج شبکه آن، مدیریت و نظارت بیشتر بر مصارف و توزیع آرد و نان و نیز حمایت و تشویق خبازی های با عملکرد مطلوب را در دستور کار قرار می دهد.

مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور تصریح کرد: در فاز اول اجرای این طرح به زودی نانوایی‌های استان به کارتخوان هوشمندسازی یارانه مجهز خواهند شد.

جلال خاطر نشان کرد: دریافت آرد به قیمت آزاد توسط نانوایی‌ها و اختصاص یارانه در إزای فروش نان به نانوایی‌ها خواهد بود.

وی تاکید کرد: در طرح هوشمند سازی و مردمی سازی یارانه‌ها قیمت نان برای مردم تغییر نمی‌کند و محدودیتی در تعداد خرید نان نیز بوجود نمی آید.

صاحب گل صالحی فرماندار خاش هم با بیان اینکه نگاه ویژه دولت سیزدهم بر دو رویکرد مهم سلامت و معیشت خانواده است گفت: طرح مهم هوشمندسازی یارانه ها بعنوان حرکت شجاعانه، عادلانه و جهادی دولت سیزدهم در حل مشکلات اقتصادی است‌.

وی افزود: خوشبختانه پس از تبیین و اجرای طرح بزرگ هوشمند سازی و مردمی سازی یارانه ها همکاری، همدلی و استقبال تحسین برانگیزی از اقشار مختلف به ویژه علما و روحانیون، سران طوایف و معتمدین اصناف و بازاریان و…را در اجرای مطلوب این طرح را شاهد بودیم.

صالحی اذعان داشت: طرح هوشمندسازی یارانه‌ها ضمن افزایش امکان ایجاد نظارت بر سطوح مختلف تولید و عرضه اقلام مورد نیاز مردم، از قاچاق و رانت جلوگیری می‌کند.

فرماندار خاش با اشاره به اینکه انسجام و وحدت نظر در کلیات طرح، پاسخگویی شفاف به مردم، اقناع افکار عمومی در نگاه ویژه این طرح بنفع مردم خواهد بود گفت: تبیین و تشریح دقیق هدف دولت در اجرای طرح عادلانه سازی یارانه ها و هوشمند سازی یارانه نان به نفع مردم و صنف متولی و مزیت های این طرح برای معیشت مردم است.

انتهای پیام/

گزارش: مصباح ایرندگانی