استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طبق آخرین آمار ۲ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی در سیل اخیر این استان خسارات دیده که توسط بنیاد مسکن تخریب و بازسازی می‌شود.

به گزارش آوای سرحد به نقل از ایرنا حسین مدرس خیابانی شامگاه پنجشنبه در نشست با اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن کشور و حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و سایر مدیران این استان اظهارداشت: برای خسارت دیدگان در شهرستان زاهدان کمک های محدودی انجام شده که تنها مرهمی اندک برای جبران آسیب های خسارت دیدگان بود.

وی تصریح کرد: برای جبران خسارات سیل زاهدان باید همانند سیل کنارک تمامی مسوولان کشوری و استانی پای کار بیایند و کمک کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: هم‌اینک از ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آسیب دیده در شهرستان کنارک، یک‌هزار و ۸۷۵ واحد فونداسیون، اسکلت و مراحل پایانی انجام شده و در هفته دولت اولین واحدهای تکمیل شده تحویل مردم خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه اجرای همه پروژه‌ها باید براساس برنامه زمان‌بندی انجام شود، افزود: بنیاد مسکن استان هم باید برای اجرای پروژه‌ها برنامه زمان‌بندی داشته باشد و هدف‌گذاری لازم در بازه زمانی تعیین شده انجام شود.

مدرس خیابانی تصریح کرد: البته باید سعی کنیم تمامی پروژه‌ها را در کمترین زمان ممکن به سرانجام برسانیم چرا که همیشه حق با مردم است.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال یکی از مهمترین اولویت‌های سیستان و بلوچستان است، ادامه داد: با اجرای پروژه‌های بنیاد مسکن علاوه بر حل مشکل مردم آسیب دیده از سیلاب باید اشتغال هم ایجاد شود.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بنیاد مسکن در دو موضوع اجرای طرح هادی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان وارد عمل شده است، افزود: یکی از موضوعاتی که باید مورد ارزیابی و پیگیری قرار گیرد موضوع پرداخت تسهیلات بانکی است.

وی با تاکید بر لزوم اجرای طرح‌های هادی روستایی در سیستان و بلوچستان، گفت: با اجرای طرح‌های هادی در روستاها شاخص مقاوم‌سازی مساکن روستایی در سطح استان نیز ارتقا و بهبود پیدا می‌یابد.

انتهای پیام/