نماینده حوزه انتخابیه خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با حضور هیات اقتصادی ایران در اسلام آباد برگزار شد.

به گزارش آوای سرحد به نقل از خبرگزاری فارس اسماعیل حسین زهی ظهر امروز اظهار داشت: بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با حضورت هیات اقتصادی ایران در اسلام آباد برگزار شد.

وی افزود: در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور موضوعات مهم اقتصادی شامل تقویت تجارت دوجانبه، بانکداری، گمرک، صنایع تولیدی و ضمانت نامه‌های صادراتی در نشست کمیته‌های تخصصی با حضور مقامات دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای بهبود روابط اقتصادی ایران و پاکستان توافقنامه همکاری در خصوص دستیابی به ۴ میلیارد دلار تهاتر کالا ، برقراری تجارت بلند مدت و ایجاد تجارت آزاد میان دو کشور ایران و پاکستان منعقد شد.

حسین زهی در این خصوص ادامه داد: کریدور ITI از پروژه های بزرگ برنامه ریزی شده توسط سازمان همکاری اقتصادی است که در این نشست مشترک بر ضرورت از سرگیری فعالیت کریدور اسلام آباد – تهران- استانبول تاکید شد.

وی در خصوص سایر توافقات صورت گرفته در این نشست مشترک توضیحاتی ارائه کرد و گفت: امضای توافقنامه تیر الکترونیک ، راه اندازی بازارچه های مرزی ، تأسیس شرکت های صنعتی مشترک، افزایش پرواز های میان دو کشور و ساماندهی زائران اربعین از جمله توافقات مهم و قابل توجهی بود که در بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور مطرح شد.

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان افزود: همکاری در بخش حمل و نقل هوایی، ریلی و دریایی، همکاری در ارتباطات، آموزش، گردشگری، امور قضایی ، بازرگانی و انرژی و دیگر موضوعات مرتبط زمینه تجاری و اقتصادی قوت میگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: دیدار های متعددی با وزرا ، هیات های تجاری و اقتصادی پاکستان انجام شد که با توافقات صورت گرفته در این نشست های مشترک روابط اقتصادی بین ایران و پاکستان تقویت می‌شود.

گفتنیست نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به ریاست قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران در اسلام آباد پاکستان برگزار شد و روز پنجشنبه به کار خود پایان داد ، در این سفر سه روزه اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش ، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی و حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز حضور داشتند.

انتهای خبر/