استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گاز مهمترین محور و منشأ توسعه در استان بوده بنابراین هر شهرستان و منطقه‌ای که به گاز برسد به این مهم نزدیک خواهد شد.

به گزارش آوای سرحد به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان حسین مدرس خیابانی اظهارداشت: برای رفع مشکلات استان همزمان چند راه از جمله قرارگاه غدیر، جهاد آبرسانی، راه‌سازی و مدرسه سازی را پیش گرفتیم که نیاز است گاز نیز به این موضوعات اضافه شود.

وی افزود: سرعت اجرای پروژه‌های گاز در سیستان و بلوچستان مطلوب نیست بنابراین باید با تمرکز بر این مهم، گازرسانی به نحو مطلوب در استان اجرا شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مشابه آنچه در جهاد آبرسانی برای بهره مندی مردم از آب آشامیدنی سالم عمل کردیم در حوزه گاز نیز اقدام می‌شود.

وی تاکید کرد: خوشبختانه خط ۳۶ اینچ به دوراهی دشتک نیز اردیبهشت گازدار شد و گاز به منطقه سیستان رسید.

 مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان پاییز گاز به میرجاوه و در سه‌ماهه چهارم خط انتقال ایرانشهر به چابهار با ۲۹۱ کیلومتر راه اندازی شود.

وی عنوان کرد: پروژه گازرسانی به سوران و زابلی نیز از پروژه‌هایی محسوب می‌شود که بزودی کلنگ زنی خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: به دستور رییس جمهور هیچ طرحی در استان نباید معطل تشریفات افتتاح باشد.

وی با بیان اینکه گاز در سال ۸۸ به سیستان و بلوچستان رسیده است، گفت: تا کنون ۶۵۰ کیلومتر خط انتقال گاز در استان احداث شده است.

مدرس خیابانی با بیان اینکه انرژی رکن توسعه هر کشور است، افزود: الویت استان گازدار شدن صنایع از جمله پتروشیمی و فولاد است.

انتهای پیام/