ضیافت افطاری تفتان

طرح ضیافت و سفره مهربانی اطعام و افطاری با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی سیستان و بلوچستان ، فرماندار تفتان، امام جمعه خاش و با حضور ایتام شهرستان تفتان برگزار گردید.

به گزارش آوای سرحد ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی سیستان و بلوچستان در حاشیه این ضیافت گفت: کمیته امداد امام خمینی با جلب حمایت خیرین و مردم نیکوکار استان سیستان و بلوچستان از فرصت ماه مبارک رمضان به منظور خدمت بیش از پیش به قشر نیازمند بهره می‌گیرد.

سید مهدی عبادی ادامه داد: توزیع مواد غذایی در میان مستمندان و برپایی سفره‌های مهربانی بخشی از اقداماتی است که در ماه های رمضان به انجام می‌رسد و در ماه مبارک رمضان سال جاری نیز برای توزیع غذای گرم و افطار مردم نیازمند این استان بخصوص شهرستان تفتان برنامه‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد: در مراسم افطاری سفره‌ مهربانی نیز ۲۰۰ نفر از خانواده‌های زیر پوشش این اداره‌ با اولویت ایتام و با تعامل و همکاری با خیران اطعام شدند.

عبادی تاکید کرد: کمیته امداد حلقه اتصال میان نیازمندان و اغنیا محسوب می‌شود و موظف است از طریق جلب حمایت‌های خیرین، بستر خدمت‌رسانی صحیح به نیازمندان را در جامعه فراهم آورد.

فرماندار شهرستان تفتان نیز گفت: هدایت کمک‌های مردمی در مسیر حمایت از خانواده‌های محروم استان با توجه به فضای معنوی این ماه و همچنین ایجاد زمینه مشارکت خیرین در اجرای برنامه‌های عام‌المنفعه از اهدافی است که در برپایی سفره‌های آسمانی مورد توجه قرار دارد.

علیرضا شهنوازان تصریح کرد: آگاهی‌ بخشی عمومی نسبت به مأموریت‌ها و برنامه‌های بشردوستانه کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تفتان و نیز تشخیص و ارتقای سطح آمادگی استانی و شهرستانی از دیگر ثمراتی است که با اجرای طرح ضیافت و سفره های مهربانی امکان تحقق آن فراهم می‌شود.

رئیس کمیته امداد تقتان هم تصریح کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان ۳۵۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان تحت پوشش امداد قرار گرفته و روزانه ۵۰۰ پرس غذا بین ایتام و خانوار های تحت حمایت کمیته امداد توزیع میگردد و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

ریگی با بیان اینکه ماه رمضان فرصت مغتنمی برای تهذیب روح و اسبابی برای نزدیکی به خداوند است افزود: برپایی سفره‌های مهربانی امکان حضور و مشارکت فعال داوطلبان، خیرین و مددکاران در فعالیت‌های انسان‌دوستانه را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/