رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پایش و مراقبت سلامت در مرزهای سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه، با دقت بالا انجام می شود.

به گزارش آوای سرحد به نقل از ایسنا دکتر حبیب غزنوی امروز سه شنبه در کارگاه آموزشی تب دانگ سیستان و بلوچستان بیان کرد: سیستان و بلوچستان در بخشی از جغرافیا واقع شده است که با دو کشور افغانستان و پاکستان که نظام مراقبت از بیماری ها در آن ها منسجم و توسعه یافته نیست همسایه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه: گفت این عدم انجام مراقبت ها در کشورهای همسایه فشار کاری همکاران ما را به عنوان مرزبانان سلامت چند برابر کرده است.

وی تاکید کرد: پایش و مراقبت سلامت در مرزهای سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه، با دقت بالا انجام می شود

دکتر خداداد شیخ زاده، معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز افزود:تب دانگ که به آن تب استخوان‌ شکن هم گفته می شود نام یک بیماری ویروسی است که از طریق پشه‌ای به نام پشه آئدس به انسان منتقل می‌شود.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه افزود: در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری و به خصوص در فصولی که بارندگی بوقوع می پیوندد شرایط انتقال بیماری افزایش می یابد

وی خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۲۰ در کشور پاکستان بیش از ۲۵ هزار مورد مبتلا به تب دانگ ثبت شده است و چندین برابر این تعداد با توجه به عدم وجود سیستم رصدهای دقیق بهداشتی، ثبت نشده است.

انتهای پیام/