نماینده مردم خاش از نشست مجمع نمایندگان استان و استاندار سیستان و بلوچستان با مخبر سرپرست نهاد ریاست جمهوری خبر داد.

علی کُرد شامگاه امروز در گفت و گو با خبرنگار آوای سرحد اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان و استاندار با هدف بیان مطالبات،رفع مشکلات و دغدغه های مردم استان پهناور سیستان و بلوچستان با سرپرست نهاد ریاست جمهوری دیدار کردند.

وی افزود: پس از بحث و تبادل نظر،مطالبات مردمی به سمع و نظر سرپرست نهاد ریاست جمهوری رسید و قول مساعد جهت رفع موضوعات مطرح شده ابراز گردید.

نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس تصریح کرد: تعیین تکلیف و تبدیل وضعیت معلمان خرید خدمات از مصوبات مهم نشست امشب با مخبر بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به شدت گرفتن گرمای هوا طی سالهای اخیر در حوزه انتخابیه خاش و ضرورت اعمال تعرفه های گرمسیری در این مناطق گفت: با توجه به شدت گرفتن گرمای بی سابقه در این منطقه از کشور ضرورت دارد وزارت نیرو پس از تصویب این موضوع در هیات دولت هرچه سریعتر نسبت به اعمال تعرفه های گرمسیری اقدام نماید.

وی ابراز امیدواری کرد و در این خصوص افزود: مقرر گردید که در هفته جاری این موضوع در هیات دولت مطرح و اعمال تعرفه های مصرف برق در طول تابستان برای حوزه انتخابیه خاش، ایرندگان و پشتکوه،تفتان ،گوهرکوه،دهپابید و نازیل، میرجاوه و سایر مناطق تابع در دستور کار قرار گیرد.

کُرد ضمن تقدیر و تشکر از نگاه ویژه مقام معظم رهبری و دولت بجهت احداث خط ریل زاهدان- خاش تصریح کرد: با عنایت به گلایه ها و دغدغه مردم خاش در خصوص عدم وجود امکانات سرمایشی در قطار و استقرار واگن های نامناسب در خط ریلی خاش -زاهدان مصوب شد جهت رفع این مشکل بزودی سالن های مسافری مناسب و با امکانات سرمایشی مطلوب جایگزین ناوگان فعلی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان افزود: رفع مشکل کمبود برخی از دارو ها و شیرخشک،خریداری ۱۰۰ دستگاه آمبولانس و تخصیص به اورژانس ها و بیمارستان های استان توسط وزارت بهداشت از طریق بندر آزاد چابهار، مشکل سوخت ادوات کشاورزی، سوخت دیزلی کامیون های سبک و سنگین و افزایش سهمیه بنزین خودرو های شخصی از دیگر موارد و مطالبات بحق مردم سیستان و بلوچستان و حوزه انتخابیه شهرستان خاش بود که مصوبات لازم جهت رفع آنها اخذ شد.

وی با بیان اینکه مشکلات عدیده ای در خصوص واردات میوه از مرز شهرستان میرجاوه وجود دارد ،افزود: بزودی مشکل واردات انبه و سایر میوه های وارداتی از مرز میرجاوه در مدت کوتاه بررسی و به صورت عادلانه و به نحوی که به نفع مردم مرز نشین باشد، مدیریت خواهد شد.

علی کُرد ضمن تاکید بر اینکه با تصویب هیأت دولت اعتبارات لازم جهت تکمیل پروژه خط ریلی خاش_چابهار تخصیص و روند تکمیل پروژه مذکور با سرعت بیشتری دنبال می‌شود گفت: تخصیص اعتبار جهت تسریع در روند احداث باند دوم محور های زاهدان به خاش، خاش به میرجاوه، خاش به سراوان و خاش به ایرانشهر در دستور کار هیات دولت قرار گرفت.

انتهای پیام/ ۷۶۷۴