مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال قرارداد خرید ایران با شرکت های فرانسوی و آمریکایی سازنده هواپیماهای ایرباس و بوئینگ و ورود ۲۳۸ فروند هواپیمای این سازندگان به کشور، مسیرهای پروازی در سیستان و بلوچستان افزایش خواهد یافت.

به گزارش آوای سرحد به نقل از  ایرنا ،حسن اعرابی مقدم اظهار داشت: در حال حاضر ناوگان هوایی سیستان و بلوچستان با مشکل کمبود هواپیما در مسیرهای پروازی رو به رو است و توافق اخیر ایران با ایرباس و بوئینگ موجب افزایش تعداد هواپیما در کشور شده و می تواند مشکل استان در این حوزه را برطرف کند.
وی ادامه داد: با وجود تعداد مسافر زیاد در فرودگاه بین المللی کنارک اما متاسفانه تعداد مسیرهای پروازی این فرودگاه کافی نیست که امیدواریم توافق ایران با این دو سازنده مطرح هواپیما مشکلات آن را رفع کند.
وی افزود: پیش بینی می شود با ورود هواپیماهای تازه خریداری شده از ایرباس و بوئینگ، ۱۰ تا ۲۰ مسیر پروازی در ساعات مختلف شبانه روز در سیستان و بلوچستان افزوده شود.
وی خاطرنشان کرد: هم اینک در حال بررسی و نظرسنجی از مردم، دفاتر و آژانس های خدمات هوایی هستیم تا پس از بهره برداری از هواپیماهای جدید بدون اتلاف وقت مسیرهای پروازی جدیدی را برقرار کنیم.
مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان شایعه فرسودگی ناوگان هوایی سیستان و بلوچستان را تکذیب کرد و گفت: تمامی هواپیماهایی که در مسیرهای استان پرواز می کنند از استانداردهای لازم برخوردارند و حتی بعضی از هواپیماهای شرکت ماهان جزو بهترین ها در کشور است که در مسیرهای اروپایی تردد می کردند.
اعرابی مقدم افزود: هم اینک افزون بر ۸۰ هواپیما به صورت هفتگی از فرودگاه های سیستان و بلوچستان در مسیرهای تهران، مشهد، چابهار، کرمان، اصفهان، شیراز، گرگان، دبی و عراق پرواز می کنند.

انتهای پیام/