خارج کردن تومور از قلب کودک سه ماهه در زاهدان

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان گفت که متخصصان این بیمارستان موفق شدند تومور بزرگی را از روی قلب کودک سه ماهه خارج کنند.

به گزارش مجله خبری بیرک به نقل از ایرنا دکتر مسعود صالحی  اظهار داشت: این نوزاد سه ماهه با وزن حدود چهار کیلوگرم با تنگی نفس و درد شدید شکمی به صورت اورژانسی در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان پذیرش شد.
وی ادامه داد: پس از بررسی مشخص شد توده بزرگی به اندازه چهار برابر قلب نوزاد، قسمت های مختلف قلب و ریه چپ را درگیر کرده و منجر به کاهش خون رسانی به مغز و دست راست بیمار شده بود.
وی تصریح کرد: بیمار یک مرتبه پیش از انجام عمل جراحی و یک مرتبه در حین عمل دچار ایست قلبی شد که با انجام اعمال مورد نیاز بلافاصله به زندگی بازگشت.
وی با اشاره به اینکه این عمل جراحی هشت ساعت زمان برد گفت: تومور به طور کامل از روی قلب بیمار جدا و شریان مغزی و شریان دست راست با استفاده از عروق مصنوعی پیوند زده شد.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان گفت: خوشبختانه بیمار در حال حاضر کاملا هوشیار و در آستانه ترخیص از بیمارستان است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با توجه به گستردگی در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.