مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: نوزدهمین نمایشگاه کتاب استان از سوم اسفند در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی زاهدان برگزار می شود.

به گزارش  گروه خبری بیرک  بنقل از ایرنا حسین مسگرانی اظهار داشت: این نمایشگاه با حضور ناشرانی از داخل و خارج از استان به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.
وی افزود: همزمان با مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب با هدف حمایت و تشویق مؤلفان، مترجمان و ناشران سیستان و بلوچستان، برگزیدگان چهارمین دوره کتاب سال استان مورد تقدیر قرار می گیرند.
وی گفت: برنامه ریزی های دقیق تر در رابطه با تعداد ناشران دعوت شده، غرفه ها و عنوان کتاب های قابل ارائه در این نمایشگاه در حال انجام است و اطلاعات تکمیلی آن بزودی ارائه می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۷۰۰ ناشر برای حضور در نمایشگاه کتاب استان اعلام آمادگی کردند که در نهایت ۴۱۷ ناشر کشوری و ۳۰ ناشر استانی انتخاب شدند.
مسگرانی خاطرنشان کرد: بر اساس تاکید معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان دستگاه های اجرایی باید درصدی از اعتبارات فرهنگی خود را به خرید کتاب از نمایشگاه کتاب استان اختصاص دهند.
وی افزود: تلاش داریم با ارزیابی نقاط قوت و ضعف نمایشگاه های کتاب در سال های گذشته، برای افزایش سطح کیفی نمایشگاه کتاب امسال برنامه ریزی شود.
نوزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب سیستان و بلوچستان از سوم تا نهم اسفند امسال در محل دائمی نمایشگاه های زاهدان برگزار می شود.