۱۴۴درخواست سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار به مرحله قرارداد رسید

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از ثبت بیش از ۹۰۰ درخواست سرمایه گذاری در این منطقه در سال ۹۶ خبر داد و گفت: از این تعداد، ۳۱۶ درخواست در کمیسیون اقتصادی سازمان تصویب شده و ۱۱۴ درخواست سرمایه گذاری نیز به مرحله قرارداد رسیده است.

به گزارش مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا «عبدالرحیم کردی» امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری در تهران، ارزش سرمایه گذاری های این طرح ها را ۴۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این موضوع بیانگر آن است که به فاز توسعه ای کشور از نقطه چابهار ورود پیدا کرده ایم.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: برای پذیرش سرمایه گذاری خارجی و داخلی در منطقه، پرتال سرمایه گذاری منطقه راه اندازی شد که این اقدام ما را به استانداردهای لازم برای ورود سرمایه گذاران نزدیک می کند.
وی اولویت منطقه آزاد چابهار را رسیدن از تجارت به تولید محوری دانست و افزود: با محوریت تولید در سالهای ۹۷ و ۹۸ بسیاری از دستاوردهای منطقه وارد فاز تولید می شوند و اصلی ترین ماموریت در حوزه تولید نیز در بخش صنایع فولاد، پتروشیمی و خط انتقال گاز خواهد بود.
کردی از توسعه دو صنعت بزرگ فولاد و پتروشیمی در چابهار خبر داد و افزود: برای این کار، کارخانه تولید فولاد با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام است و کوره فولاد آن، رو به اتمام است.
وی ادامه داد: در بخش پتروشیمی، از مجموع ۱۸ واحد سایت پتروشیمی چابهار، ۶ واحد مجوز زیست محیطی دریافت کرده و سه واحد نیز در دست ساخت است.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چهابهار از آغاز عملیات خط انتقال گاز ایرانشهر – چابهار خبر داد و افزود: این پروژه با سرعت مطلوبی در دست ساخت است.