طبیعت زیبای شگیم مقصد اصلی گردشگران در نیکشهر است

 روستای شگیم از توابع بخش مرکزی شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان طبیعتی زیبا، جذاب و دلنواز دارد که در تعطیلات مقصد اصلی گردشگران و مسافران نوروزی است.

به گزارش ایرنا منطقه گردشگری شگیم در ۲۸ کیلومتری مرکز شهر نیکشهر واقع شده است و راه این روستا از سه راهی هیچان و شگیم به فاصله ۱۲ کیلومتری از مسیر ترانزیتی چابهار – نیکشهر – ایرانشهر قرار دارد.
روستای شگیم به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری – تفریحی یکی از زیباترین روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان است.
آبشارها، چشمه سارها، آب و هوای دلپذیر، باغ های پر میوه با محصولات کم نظیر گرمسیری و سردسیری در کنار خانه های مسکونی حاشیه رودخانه به صورت پلکانی، مناظر بدیعی را در شگیم ایجاد کرده است.
رودخانه شگیم از ارتفاعات کوه های چانف و برشک بخش آهوران سرازیر و پس از سیراب کردن زمین های کشاورزی حاشیه روستا و شهر نیکشهر به دریای مکران (عمان) می ریزد.
آبشارهای شندوک، کلگان و تاسکان نیز از دیگر جاذبه های منحصر به فرد و تامل برانگیز شگیم است چرا که آب آنها در تابستان خنک و در زمستان گرم است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روستای زیبای شگیم شامل ۲ روستا (شگیم بالا و پایین ) و دارای چشم اندازهای دل انگیز و دل نواز است.
خیرالنساء امیری افزود: بیشتر روستاهای حاشیه رودخانه ها نظیر شگیم، بلپیر، کوشک، گریب آباد زاران، هیچان، نکهچ و مته سنگ طبیعتی زیبا دارند که نظر هر گردشگری را جذب می کند.
وی بیان کرد: تماشای طبیعت موجود رودخانه و سایه های خنک درختان در این روستا توجه هر رهگذری را با یک بار سفر کردن جلب می کند به طوری که سالانه هزاران نفر از مردم نیکشهر و سایر نقاط سیستان و بلوچستان و کشور اوقات فراغت خود را در این تفرجگاه سپری می کنند.
وی افزود: آب برخی چشمه های روستا در تابستان سرد و در زمستان گرم است به طوری که در زمستان و تابستان مردم روستا برای دوش گرفتن و آب تنی از این چشمه ها استفاده می کنند.
وی از گردشگران خواست با سفر به نیکشهر از جاذبه های دیدنی روستای شگیم دیدن کنند.
به گزارش ایرنا شهرستان نیکشهر با ۳۹۵ روستا، چهار بخش (بنت، لاشار، آهوران و مرکزی) و ۱۴۱ هزار و ۸۹۴ نفر جمعیت در فاصله ۵۱۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.