مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد کشاورزی این اداره‌کل گفت: باد به نسبت شدید شمالی و یخبندان شبانه از روز دوشنبه بخش‌‌هایی از استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش آوای سرحد ، محسن حیدری با اشاره به صدور هشدار سطح زرد کشاورزی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: باد به نسبت شدید شمالی و یخبندان شبانه از روز دوشنبه ۲۲ آذرماه بخش‌هایی از استان را فرا می‌گیرد.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش، این باد نسبتاً شدید و کاهش دما مناطق زاهدان، زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز، تفتان، خاش، میرجاوه، سراوان، سیب و سوران، مهرستان و گلشن را تا پایان روز چهارشنبه هفته جاری در بر خواهد گرفت.

وی افزود: با توجه به کاهش محسوس دما و یخبندان شبانه به ویژه در ارتفاعات مرکزی استان، احتمال خسارت به محصولات و ادوات کشاورزی وجود دارد. علاوه بر آن وزش باد متوسط تا نسبتا شدید در شمال و نوار شرقی استان دور از انتظار نخواهد بود. شرایط پیش رو سبب افزایش مصرف حامل های انرژی می شود.

حیدری خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود در مصرف منابع انرژی تمهیدات لازم صورت گیرد؛ همچنین جهت جلوگیری از وارد آمدن خسارت به محصولات کشاورزی، کنترل وسایل گرمایشی گلخانه ها و سالن های پرورش دام و طیور و محافظت از ادوات کشاورزی ضروری است.

انتهای پیام/