استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه طرح تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد به سراسر استان در حال اجراست، گفت: با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد به دنبال واردات خودرو از منطقه آزاد نیز هستیم.

به گزارش آوای سرحد به نقل ازایسنا، محمد کرمی شامگاه شنبه در شورای اداری شهرستان نیکشهر اظهار کرد: باید در میدان تلاش کنیم و آن‌چه فرمان الهی است انجام دهیم که اگر این‌گونه عمل کنیم قطعاً خداوند به ما یاری خواهد رساند و آینده از آن اسلام است.

وی افزود: همه ما مسئول هستیم و باید ارتباط مان با مردم را قوی و در کنار آنها باشیم و پیگیر مطالباتشان، باید برای سرمایه‌گذاران بسته‌های سرمایه‌گذاری فراهم و امورات کاری برای آنان تسهیل شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اقتصاد در این استان باید مردمی و فرهنگ کار در بین جوانان توسعه یابد، ادامه داد: باید مردم را در زمینه‌های تصمیم‌سازی، ایده‌پردازی و نظارت و اجرا به جایگاه واقعی خودشان برسانید چرا که آنها ولی نعمت ما هستند.

وی اذعان کرد: دانش آموزان و دانشجویان جزو ظرفیت‌های بسیار ارزشمند سیستان و بلوچستان هستند که لازم است به آنها مسئولیت‌های اجتماعی را واگذار کرد که در آینده هر یک بتوانند در جایگاه یک مدیر ارزشی و جهادی به مردم خدمت کنند.

کرمی گفت: این خطه جوان‌ترین استان کشور و دارای نیروی انسانی جوان است بر این اساس هر جایی بخواهد توسعه پیدا کند اولین مولفه آن نیروی انسانی توانمند و خلاق و متفکر است از این حیث باید جوانان و نوجوانان ما توانمند و مهارت محور شوند.

وی در خصوص صدور مجوز تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد به سراسر سیستان و بلوچستان، افزود: این موضوع قانونی بوده و در حال اجراست، برای کاهش شاخص‌های این استان با کشور اقداماتی در حال انجام است با وزیر صنعت، معدن و تجارت و دکتر عبدالملکی هماهنگ کردیم تا واردات خودرو از منطقه آزاد انجام شود تا مردم از این شرایط استفاده کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این استان دارای سه منطقه آزاد در شهرستان‌های چابهار، سیستان و میرجاوه است بنابراین باید تلاش کرد چرا که فرصت‌های خوبی در حال فراهم شدن بوده و آینده این استان درخشان است.

وی خاطرنشان کرد: کارهای عقب افتاده طبق سخنان مقام معظم رهبری که به عدم اجرای مصوبات دهه ۸۰ اشاره کردند در سیستان و بلوچستان زیاد است که اگر در زمان خود انجام می‌شد شاهد این عقب ماندگی‌ها نبودیم هم اکنون باید همه مدیران و مردم همت کنند این عقب افتادگی‌ها جبران شود.

انتهای پیام/