بخاطر پرسپولیس پیشنهاد ۳ میلیون یورویی را رد کردم

بیرانوند: می‌مانم و با پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شوم

دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس اعلام کرد به دنبال نهایی کردن هدف خود در این تیم با قهرمانی در آسیاست و بر این اساس تصمیمی برای جدایی نخواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، علیرضا بیرانوند در طول هفته‌های اخیر به سوژه شماره یک رسانه‌ها تبدیل شده و گمانه زنی زیادی در خصوص جدایی و حضورش در لیگ ترکیه و فنرباغچه صورت گرفته است. مسوولان فنرباغچه که عملکرد این دروازه‌بان را در فصل گذشته زیر نظر گرفته بودند، در نهایت با فرستادن نماینده خود به تهران جلسه‌ای با مدیران پرسپولیس برگزار کردند. در این جلسه که با پیشنهاد صدور رضایتنامه بیرانوند با حدود یک میلیون یورو هزینه برآورد شد مورد قبول فنرباغچه قرار گرفت. با این حال در شرایطی که طی روزهای اخیر بحث حضور این دروازه‌بان در فنرباغچه زیاد شده او با تصمیمی احساسی اعلام کرده به حضورش در پرسپولیس ادامه خواهد داد. گفتگوی بیرانوند با خبرنگار ما در خصوص شرایط اخیرش در این تیم و تصمیم‌گیرش را در ادامه خواهید خواند.

 
صعود به جام جهانی را ساده تلقی نکنید
حس فوق العاده‌ای بابت صعود به جام جهانی داریم. اینکه برای دومین بار پیاپی به این جام صعود کردیم و ردپای ما در این اتفاق بزرگ دیده می‌شود فوق العاده است. اما این صعود را نباید به این سادگی تلقی کنیم و روزهای سخت و تلاش زیادی برای رسیدن به آن داشتیم و تمام بازیکنان، کادرفنی و مسوولان به بهترین شکل ممکن نقش خود را ایفا کردند تا یک اتفاق شیرین برای مردم رقم بزنیم و از این مساله واقعا خوشحالیم.

 
روزی تصور حضور در جام جهانی را داشتم و امروز در آن نقش دارم
درست است، کمتر کسی می‌تواند امروز خود را در جایی تصور کند و فردا به مهمترین افتخار کشورش دست یابد. اما من همیشه باور داشتیم که می‌توانم و بر اساس همین باور بود که تمام سختی‌ها را پشت سر گذاشتم تا بتوانم به اهداف بزرگم برسم. من با همین باور توانستم به سطح اول فوتبال برسم و بعد از آن به پیراهن پرسپولیس و تیم ملی نیز رسیدم و اکنون نیز خوشحالم بزرگترین و شیرین ترین اتفاقات زندگی حرفه‌ای ام را در طول سال اخیر با قهرمانی و صعود به جام جهانی پشت سر گذاشتم. این صعود و قهرمانی باور و اتحاد و تلاش همگی ما در کنار کادرفنی و مدیران بود و جا دارد از هواداران نیز تشکر ویژه‌ای بابت حمایت‌شان داشته باشم.

 

 

 
جشن پرسپولیس را تکمیل می‌کنیم
نقطه‌ای که اکنون در آن قرار دارم نه شروع من است و نه پایان. من به تمام خواسته‌هایم نرسیده ایم و هنوز مسیر و اهداف فوق العاده‌ای باقی مانده که برای آن تلاش خواهم کرد. هدف اول من قهرمانی به همراه پرسپولیس در آسیا است. هر کس هر نظری می‌خواهد داشته باشد. ما اکنون در آسیا هستیم و جزو هشت تیم برتر این رقابت‌ها و قدم‌های کمی برای بزرگترین افتخار باشگاهی باقی مانده که همه ما در آن مسوول هستیم و باید تا آخرین لحظه تلاش کنیم. باید فصل رویایی پرسپولیس کامل شود و بعد از صعود به جام جهانی و قهرمانی در لیگ اینگونه جشن را تکمیل کنیم. هیچ اتفاقی نمی‌تواند مانع از این شود که از خواسته‌هایم دور شوم حتی پیشنهاد اغوا کننده خارجی، چون من اهداف بزرگی با تیم ملی و پرسپولیس در سر دارم.

 
کی‌روش رهبر بزرگ تیم ما بود
هر موفقیتی نیاز به یک رهبر بزرگ دارد و ما خوش شانس بودیم که یک رهبر بزرگ به نام کارلوس کی روش داشتیم. او یک مرد بزرگ، یک مربی بزرگ و البته یک روانشناس بزرگ بود که از نظر کیفی روی تمامی ما تاثیر داشت و نقش پررنگی در صعود به جام جهانی به نام او باید ثبت شود. من از ایشان بابت اعتمادی که به بنده داشتم تشکر می‌کنم و چیزهای زیادی از ایشان یاد گرفتم و امیدوارم بتوانم در آینده بیش از سابق در مسیری که گام می‌داریم کمک کنم. همه ما این ذهنیت و آمادگی را داریم که اتفاقات بزرگی را رقم بزنیم و امیدوارم به چیزی که لیاقت مردم عزیزمان است نزدیک شویم.

 
هیچ اتفاقی غیرممکن نیست
صعود به مرحله دوم جام جهانی است چیزی است که طی چند روز اخیر بارها درباره آن شنیده‌ایم. خوشحالم که اکنون این دیدگاه وجود دارد که پتانسیل تیم ما بالاتر از تنها حضور در این تورنمنت است. من هم قبول دارم که استعداد، پتانسیل و کیفیت بازیکنان ما اکنون بالاتر از حضور در مرحله اول این رقابت‌هاست. هیچ چیز غیرممکنی برای ما وجود ندارد و البته باید قبول کرد برای رسیدن به موفقیت باید شرایطی مهیا شود. ما هر تلاشی از دست‌مان بر بیاید صورت خواهیم داد تا به نتیجه برسیم و امیدوارم مسوولان نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشند تا کشورمان به چیزی که استحقاق دارد نزدیک شود.

 
قرار گرفتن در جمع هشت تیم برتر آسیا و رویای بزرگ

 

حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا نیز کار ساده‌ای نبود. ۴ نماینده از ایران حضور داشتند و در نهایت در میان غول‌های آسیایی که واقعا از نظر هزینه چندین برابر ما بودند، توانستیم همچنان در جام بمانیم. کار فوق العاده سختی بود و حاصل تلاش و زحمت تمامی ارکان باشگاه از بازیکنان، هواداران، کادرفنی، مدیریت و تدارکات و … بود. هر کس در اینجا نیز به سهم خود تلاش کرد تا تیم به چیزی که مدنظرش بود دست پیدا کند. استرس بالایی داشتیم و فشار زیادی وارد شد اما خوشحالیم نتیجه آن اتفاق بزرگی برای همگی ما بود. اکنون رویای بزرگی در سر داریم و به لطف خدا می‌خواهیم این مسیر را با قهرمانی به پایان برسانیم.

 

 

 
مشکلی در قرارداد من و باشگاه نیست
این اختلاف مالی که برخی رسانه‌ها به آن اشاره کردند هیچ وقت نمی‌تواند مشکلی بین من و باشگاه ایجاد کند. این موضوعی داخلی بین من و باشگاه است و مسلما خودمان در جلسه ای دوستانه و خانوادگی حل خواهیم کرد. من زمانی که با پرسپولیس قرارداد بستم رسانه در آن نقشی نداشت و اکنون نیز مشکلی وجود ندارد و همه چیز حل خواهد شد.

 
ماجرای پیشنهاد فنرباغچه
پیشنهادی بود که در روزهای پایانی فصل گذشته به من شده بود. از طریق وکیلم پیگیر این موضوع بودند که در نهایت جلسه ای با مسوولان باشگاه نیز داشتند. پیشنهادی که باشگاه داده بود هم مورد قبول فنرباغچه قرار گرفت. از این قرارداد فکر کنم حدود ۳ میلیون یورویی که حدود یک میلیون به پرسپولیس و دو میلیون به من تعلق می‌گرفت. من اما به خاطر پول به پرسپولیس نیامدم و اگر خاطرتان باشد در زمان عقد قراردادم با پرسپولیس این موضوع ۲۰ دقیقه بیشتر طول نکشید. من بدون بازارگرمی با مسوولان پرسپولیس توافق کردم و اگر قرار بود به راحتی پیراهن پرسپولیس را از دست بدهم بار دیگر به توافق ۵ ساله برای تمدید نمی‌رسیدم و خوشحالم که اینجا هستم و جزیی از تاریخ این باشگاه حساب می‌شوم و دوست دارم افتخارات بزرگتری را نیز رقم بزنم.

 
علیرضا بیرانوند هیچ وقت کارش را نیمه تمام نمی‌گذارد
این تصمیم شاید احساسی باشد و خیلی‌ها آن را عجیب بدانند و حتی شماتت کنند. اما من نمی‌خواهم یک درصد هواداران هم از دستم ناراحت باشند. موقعیت حساسی در لیگ قهرمانان داریم و می‌خواهم به اتفاق بزرگ و تاریخی دست پیدا کنم. یک کار نیمه تمام باقی مانده و علیرضا بیرانوند هم شخصی نیست که کارش را نیمه تمام بگذارد و باید در آسیا به چیزی که می‌خواهیم دست پیدا کنیم. من برای این هدف بزرگ مانده‌ام و همانطور که گفتم اگر پول برایم مهم بود قراردادم را ۵ ساله تمدید نمی‌کردم. این پیشنهاد ۳ میلیون یورویی بی سابقه و وسوسه کننده بود اما دلایل شخصی و بزرگی دارم که مهمترین ان هم احترامی بود که باشگاه و آقای برانکو به من گذاشتند و باعث این تصمیم احساسی از سوی من شدند. اما قهرمانی در آسیا با تلاش در کنار دیگر بازیکنان و حمایت هواداران می‌‎تواند هر کسی را از تصمیم دیگری منصرف کند. هر کس رویایی دارد و رویای من که همواره در طول این سال‌ها به حقیقت تبدیل شده، اینبار قهرمانی به همراه پرسپولیس در آسیاست.

 

 

 
برای برانکو از جان مایه می‌گذارم
باید تشکر ویژه‌ای از برانکو ایوانکوویچ داشته باشم. مردی که بزرگی خود را به بهترین شکل ممکن نشان داد. وقتی شنیدم ایشان گفته‌اند اگر بیرانوند به دنبال حضور در فنرباغچه و باشگاه بزرگی است با آن مخالفتی ندارم از ته دل خوشحال شدم. خوشحال شدم که مورد توجه او هستم و او پیشرفت شاگردش را به هر چیزی ترجیح می دهد. ایشان مرد بزرگی است و شاگردی ایشان افتخار بزرگی برای من است. خوشحالم که به اصول حرفه‌ای احترام گذاشتند و به من فرصت تصمیم گیری دادند. این اتفاق باعث شد تا از تمام وجود برای ایشان تلاش کنم و این مساله از عوامل مهم تصمیمم برای ادامه همکاری بود و اینکه ایشان به من احترام گذاشتند. جایی که قدرتان را می‌دانند باید از تمام وجود تلاش کنید و برای رسیدن به قهرمانی آسیا و تکرار قهرمانی لیگ برتر از جان مایه خواهم گذاشت.

 
برای بیرانوند هیچ چیز غیرممکن نیست

 

فرصت برای حضور در اروپا وجود دارد. هیچ وقت نمی‌توانم بگویم کی و چه زمانی این فرصت برای من بار دیگر مهیا خواهد شد. هر بازیکنی آرزو دارد که به سطح اول فوتبال اروپا برسد و خوشحالم من نیز با حضور در پرسپولیس و مورد توجه قرار گرفتن عملکردم در این تیم و تیم ملی این پیشنهاد نصیبم شد. اینکه می‌گویید اگر بار دیگر این پیشنهاد نصیبم نشود خودم را شماتت می‌کنم یا نه را نمی‌دانم. من تلاش می‌کنم هر روز به اتفاقات بزرگتری برسم و اگر قسمت باشد بار دیگر با پیشنهاد بهتری مواجه شوم. هر اتفاقی با تلاش مهیا خواهد شد و خوشحالم تا به امروز به اهداف بزرگ زندگی‌ام رسیده‌ام و برای بهترین های بعدی تلاش خواهم کرد. هیچ چیز غیرممکن نیست آن هم برای بیرانوند که این مساله را نشان داده است و من برای دستیابی به قهرمانی آسیا و موفقیت به همراه تیم ملی در تیم مانده‌ام و رویای بزرگی در سر دارم.

 
گفت و گو از: حمید ابراهیمی