مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: برنامه کوتاه مدت منطقه آزاد چابهار برای رونق چابهارگردی ایجاد ایرلاین اختصاصی و احداث فضاها و هتل‌های بوم‌گردی است.

یونایتد ایرلاینز

به گزارش  مجله فرهنگی،اجتماعی و خبری بیرک  بنقل از تسنیم عبدالرحیم کردی  اظهار داشت: در بعد گردشگری شهرستان چابهار عملاً به دلیل نداشتن زیرساخت ما اصلاً نباید سراغ راهکارهای کوتاه‌ مدت حمایتی برای جذب گردشگر در چابهار برویم، چرا که حضور گردشگر در چابهاری که زیرساخت‌های متناسب اقامتی و تفریحی را ندارد فضایی ضدتبلیغ در صنعت گردشگری ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: هر چند در سال جاری مجوز احداث ۵ هتل در منطقه آزاد چابهار صادر شده اما منتظر ساخت این هتل‌ها تا چند سال آینده نیستیم و راهکار کوتاه مدتی نیز برای فراهم‌کردن زیرساخت در منطقه آزاد در دستور کار داریم.

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تجهیز خانه‌کاشانه‌های میهمان و ایجاد فضاهای اقامتی بوم‌گردی یا هتل‌های کپری برای تامین زیرساخت‌های اقامتی در کوتاه مدت در دستور کار سازمان منطقه آزاد چابهار است.

کردی با بیان اینکه زیرساخت‌های اقامتی کوتاه مدت منطقه آزاد چابهار تا عید نوروز آماده می‌شوند، تصریح کرد: در حال برنامه‌ریزی برای تجهیز ۵۰ کاشانه میهمان در روستای “تیس” هستیم و آماده‌ایم به روستاییان متقاضی آموزش‌های لازم را ارائه داده و در تجهیز خانه‌هایشان به فضایی متناسب کمک کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ادامه داد: این در حالی است که مجوز احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز صادر شده و ساخت این هتل‌های کپری نیز که در حد یک هتل ۴ ستاره هستند تنها ۲ ماه به طول می‌انجامد.

کردی با اشاره به اینکه مهم‌ترین پارامتر در گردشگری هزینه سفر است، تاکید کرد: ما باید ابتدا و قبل‌ از هرگونه زیرساخت اقامتی یا تفریحی چابهار را با تسهیلگری‌هایی که در بعد هزینه سفر می‌کنیم، در سبد مسافرت گردشگران بیاوریم و برای این مهم مجوز ایرلاین منطقه آزاد چابهار موسوم به “آساجت” صادر شده است.

وی اضافه کرد: برنامه ایرلاین اختصاصی منطقه برنامه بلندی در گردشگری محسوب نمی‌شود چرا که عید امسال آساجت پرواز خواهد داشت اما نمی‌توانم از جزئیات خرید هواپیماها اطلاعی بدهم چون هم‌اکنون ۴ مذاکره به صورت همزمان برای خرید این هواپیماها در پیش داریم اما این اطمینان را می‌دهم که حتماً برنامه‌ پروازهای آساجت عید امسال آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: این‌ها همه کمک می‌کند که گردشگری چابهار را رونق دهیم اما متناسب با فضای اقامتی و تسهیل‌گری قیمت سفر ما باید تفریح را هم در منطقه توسعه دهیم؛ تعدادی سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی تفریحات آبی و ساحلی در منطقه پیش قدم شده‌اند و دریک برنامه فشرده می‌خواهیم امکانات گردشگری و تفریحی منطقه را در نوروز امسال هر چند اندک افزایش دهیم.