مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک ۶۸۱ مدرسه با اعتبار افزون بر ۲۳۴ میلیارد ریال در استان در حال ساخت است.

به گزارش  مجله فرهنگی،اجتماعی و خبری بیرک  بنقل از ایرنا علیرضا راشکی اظهار داشت: این مدارس شامل ۲ هزار و ۸۰۴ کلاس درس است.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده از مجموع مدارس در حال ساخت افزون بر ۱۰۰ مدرسه در بهمن ماه همزمان با ایام الله دهه فجر به بهره برداری برسد.
وی افزود: در ایام دهه فجر علاوه بر بهره برداری از مدارس ساخته شده جشنواره های خیران مدرسه ساز نیز در برخی شهرهای سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: متوسط زیربنای فضای آموزشی در کشور ۵٫۳۴ متر مربع و در این استان ۳٫۱۱ متر مربع است.
راشکی افزود: برای رسیدن فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان به متوسط کشوری نیازمند ساخت افزون بر ۱۱ هزار کلاس درس هستیم.
راشکی گفت: ۱۸ هزار و ۹۳۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان وجود دارد که بیش از ۶ هزار مورد آن نیازمند تخریب و بازسازی و چهار هزار و ۳۵۸ مورد آن نیازمند مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا هم اینک بیش از ۶۲۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در ۶ هزار و ۳۰۰ مدرسه تحصیل می کنند و ۳۶ هزار و ۷۰۰ فرهنگی نیز سکان دار تعلیم و تربیت در این استان هستند.