رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ تصویب بند الحاقی یک به تبصره ۱ لایحه بودجه ۹۷ را در حکم دارا شدن استان‌های شرقی کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان به خط فشار قوی گاز دانست.

به گزارش گروه خبری مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک بنقل از  ایسنا، غلامرضا تاجگردون در جلسه علنی شنبه در دفاع از پیشنهاد کمیسیون اقتصادی برای الحاق یک بند به بخش هزینه‌ای تبصره یک لایحه بودجه گفت: از سال ۹۳ بند «ق» به قانون بودجه اضافه شد که بر احکام دائمی نیز به تصویب رسید.

براساس این دو قانون تمام روستاهای کشور از همان سال تاکنون با مکانیزم بند «ق» صاحب خط فشار قوی گاز شدند.

نماینده مردم گچساران در مجلس ادامه داد: در حال حاضر همه استان‌های کشور به جز شرق کشور سه خط فشار قوی گاز دارند و به تازگی خط فشار قوی به مناطق شرقی کشور رسیده است.

وی متذکر شد: در بند الحاقی یک به تبصره یک لایحه بودجه بحث این است که به شرق کشور به ویژه سیستان و بلوچستان که از محروم‌ترین استان‌های کشور است، اجازه دهیم براساس مکانیزم بند «ق»، خط فشار قوی گاز داشته باشند.

پس از سخنان موافقان و مخالفان نماینده دولت در کمیسیون تلفیق مجلس با پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مبنی بر تداوم گازرسانی به شهرها و استانها ی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و خراسان جنوبی موافقت کرد.