توسعه نیروگاه های برق سیستان و بلوچستان در اولویت وزارت نیرو

مدیر عامل شرکت توانیر کشور گفت: توسعه نیروگاه های برق استان سیستان و بلوچستان در اولویت وزارت نیرو قرار دارد .

به گزارش پایگاه خبری بیرک نقل از ایسنا – منطقه سیستان و بلوچستان، متولی زاده در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان با افزود: احداث ۴ نیروگاه حرارتی، انتقال ۴۰۰ کیلووات برق از کرمان به زاهدان و احداث یک نیروگاه بادی در شمال این استان در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد .

متولی زاده افزود: با بهره برداری از این طرحها جهت توسعه نیروگاه های برق سیستان و بلوچستان، بیش از ۲ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق سیستان و بلوچستان افزوده می شود و برق تولیدی این استان به بیش از ۳ هزار مگاوات می رسد .

وی با اشاره به نیروی باد و خورشید در استان، گفت: سیستان و بلوچستان با داشتن این ۲ نیروی طبیعی تجدیدپذیر ، قابلیت زیادی برای تولید و صادرات برق به کشورهای همسایه دارد .

مدیرعامل شرکت توانیر کشور در ادامه گفت: سیستان و بلوچستان در حذف قبوض کاغذی در بین دیگر استانهای کشور پیشتاز بوده است .

وی افزود: کشور ما در ایجاد ظرفیت های انرژی در جایگاه چهاردهم قرار گرفته که این امر نشان از فعالیت گسترده در صنعت برق است .

مدیر عامل شرکت توانیر ادامه داد: باتوجه به مرزی بودن سیستان و بلوچستان و شرایط آب و هوای خاصی که داراست همکاران ما در مجموعه برق به خوبی توانستند در تکمیل ظرفیت و بحث کاهش تلفات انرژی موفق عمل کنند .

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به کارنامه خوب مدیرعامل جدید شاهد موفقیت های خوبی در صنعت برق سیستان و بلوچستان باشیم .

متولی زاده خاطر نشان کرد: استان سیستان و بلوچستان از نعمت انرژی های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی برخوردار است که باید نهایت بهرمندی از این نوع انرژی را بویژه در زمینه صادرات انرژی به کشورهای همسایه داشته باشیم .

وی به مدیریت مصرف در حوزه برق اشاره کرد و گفت: بخش عمده مصارف در سیستان و بلوچستان خانگی است که هم فرصت و هم تهدید محسوب می شود و باید با مشارکت و همکاری صدا و سیما و دیگر رسانه ها آموزش مصرف صحیح برق به همراه فرهنگ سازی به خصوص در زمان پیک مصرف انجام گیرد .

مدیرعامل جدید برق منطقه ای سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم افزود: در این استان سه محور اصلی افزایش تولید، جذب سرمایه‌گذار غیربومی و مصرف بهینه شناخته شده است که از وزارت نیرو در جهت پیشرفت و توسعه در این محورها درخواست داریم تا نگاه ویژه تری به منطقه داشته باشند .

علیرضا پرند مطلق افزود: مدیر عامل سابق توانسته موفق عمل کند و امیدوارم به همان اندازه که وی در پیشرفت صنعت برقسعی و تلاش کرده ما هم بتوانیم با برنامه ریزی و مدیریت در جهت توسعه توسعه نیروگاه های برق سیستان و بلوچستان گام برداریم .

در این مراسم علیرضا پرنده مطلق به عنوان مدیرعامل برق منطقه ای این استان معارفه و از زحمات و تلاش های محبعلی قزاق جاهد مدیرعامل اسبق تقدیر به عمل آمد.

/انتهای خبر