برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در شهرستان نیمروز

با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با حضور ۸۰نفر از اعضای کانون های دانش آموزی در مدارس شهرستان نیمروز برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با پایگاه خبری بیرک زمینه های خطر حاصل از آسیب‌های اجتماعی و مقابله با آنها را، همراه با صرف هزینه های انسانی و سرمایه های مادی، بسیار بالا دانست و گفت: مسایل پیشگیرانه و آموزش مهارت های زندگی، اولین گام ایمن سازی اجتماع در برابر خطرات اجتماعی است.

وی عنوان کرد: افزایش آمار آسیب‌های اجتماعی، در حدی است که برای کنترل و کاهش آن، ضرورت برنامه‌ریزی اصولی، از سوی همه نهادها و دستگاه ها احساس می شود؛ در همین راستا با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و اداره آموزش و پرورش شهرستان یک دوره آموزشی در مدارس شهرستان نیمروز برگزار گردید تا به این وظیفه خطیر جامه عمل پوشانده است.

رسول راشکی تصریح کرد: در این کارگاه، آسیب‌های اجتماعی و نحوه پیشگیری از آن برای اعضا ارزیابی شد و در خصوص ریشه‌یابی برای شناخت دلایل بروز این آسیب‌ها در اجتماع برای مصون ماندن از خطرات و آسیب‌های احتمالی، راهکار های علمی و عملی به شرکت کنندگان ارائه گردید.