برگزاری جشن نوروزی «بیرک، چشم انداز طبیعت» در مهرستان

میراث فرهنگی

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهرستان از برگزاری جشن نوروزی «بیرک، چشم انداز طبیعت» در مهرستان خبرداد.

به گزارش آوای سرحد به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم محمدی سیب  اظهار کرد: جلسات ستاد خدمات سفر شهرستان مهرستان برگزار و کمیته ده گانه این شهرستان تشکیل شد.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهرستان افزود: در این جلسه با توجه به اینکه امسال نیز در شهرستان مهرستان نوروزی متفاوت برنامه ریزی شده است، برنامه های متنوعی در دستور کار اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر این شهرستان قرار گرفت.

این مسئول ادامه داد: برپایی سیاه چادر عشایری در ورودی شهر و استقبال از مسافران نوروزی، توزیع اقلام فرهنگی در بین مسافران نوروزی، تهیه و نصب بنر معرفی جاذبه های مهرستان و ایجاد غرفه های صنایع دستی در محل استقرار ستاد نوروزی از برنامه های نوروز ۹۸ در این شهرستان است.

وی گفت: برگزاری آیین نوروزگاه در ایام نوروز با اجرای موسیقی محلی، بازیهای بومی و محلی، پخت انواع غذاهای سنتی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی از مهمترین برنامه های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهرستان در ایام نوروز است.

محمدی یادآور شد: جشن دهم فروردین با عنوان «بیرک، چشم انداز طبیعت» و نیز برگزاری برنامه شبهای فرهنگی مهرستان از دیگر برنامه هایی است که برای نوروز ۹۸ در این شهرستان پیش بینی شده است.

انتهای خبر/