آغاز اجرای طرح تردد نوروزی در جاده های سیستان و بلوچستان از ۲۵ اسفند

طرح تردد نوروزی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: طرح تردد نوروزی با مشارکت ۵۱۳ نیروی راهداری و در قالب فعالیت ۵۹ اکیپ ثابت و سیار در بیش از ۵۲۰۰ کیلومتر از جاده های شمال و مرکز این استان اجرایی می شود که در این طرح ۱۳۹ دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری نیز به کار گرفته خواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری بیرک به نقل از ایسنا  علی خانقائی افزود: این طرح که از ۲۵ اسفندماه جاری آغاز خواهد شد تا روز ۱۷ فروردین ماه ۹۸ و به مدت ۲۲ روز ادامه دارد و هدف از اجرای آن را، تردد روان، ایمن و بدون حادثه کاربران جاده در ایام سال نو خواهد بود .

خانقایی ادامه داد: همچنین به منظور آماده سازی جاده های حوزه استحفاظی این اداره کل جهت تردد نوروزی ، اقداماتی نظیر خط کشی محورها، لکه گیری و ترمیم روکش آسفالت، تعویض و نصب تابلو ها و علائم ایمنی و اطلاعاتی لازم و آشکارسازی نقاط پر تصادف انجام شده است. ضمن اینکه مسافرین متردد در جاده های نیمه شمالی استان ضمن امکان تماس با تلفن گویای ۱۴۱ جهت کسب اطلاعات مورد نیاز خود، همچنین می توانند از طریق تماس با تلفن ۳۱۴۱، در خصوص موارد مرتبط با تردد در جاده از جمله وضعیت راه ها و علائم ایمنی نصب شده در آن، با ما در ارتباط باشند .

وی گفت: هماهنگی لازم با کلیه ارگان های ذیربط و همچنین تشکل های صنفی بخش حمل و نقل عمومی مسافری استان جهت تردد ایمن کاروان راهیان نور، جلوگیری از فعالیت سواری های مسافربر شخصی در راه های برون شهری و ارائه بهینه خدمات به مسافران عزیز در این ایام، صورت پذیرفته است. همچنین در طول اجرای طرح، بیش از ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس بین شهری و بیش از ۷۰۰ دستگاه سواری بین شهری جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی تجهیز شده اند و کلیه مراکز مکانیزه معاینه فنی سنگین از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب فعال می باشند .

خانقایی افزود: برای نظارت دقیق بر فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری، اقداماتی نظیر کنترل های محسوس و نامحسوس جاده ای، کنترل از طریق سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) و افزایش نظارت بر عملکرد مدیران فنی شرکت های حمل و نقل مسافری، مورد توجه قرار گرفته است، ضمن اینکه پیش بینی وسایل نقلیه رزرو در شرکت ها و موسسات مسافربری برای جایگزین نمودن وسایل نقلیه مناسب به جای وسایل نقلیه دارای عیب و نقص فنی در راه مانده و یا حادثه دیده معمول شده است .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در پایان گفت: همچنین با در نظر گرفتن حجم تردد جاده ای در ایام تعطیلات سال نو، تعداد ۲۹ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی و ۱۶ باب راهدارخانه، تحت نظارت دقیق این اداره کل آماده ارائه خدمات به مسافران عزیز نوروزی می باشند.

انتهای پیام/ م