از ابتدای شروع شیوع بیماری کرونا تا امروز -چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹ – کل بیماران پذیرش شده با علائم حاد تنفسی بیمارستان های سطح استان سیستان و بلوچستان برابر ۱۸۱۲ نفر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بیرک ؛ کمیته آموزش و اطلاع رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آخرین آمار مبتلایان به بیماری های دارای علائم حاد تنفسی و کرونا در سیستان و بلوچستان را اعلام کرد .

بنا بر این گزارش از ابتدای شروع شیوع بیماری کرونا تا امروز -چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹ – کل بیماران پذیرش شده با علائم حاد تنفسی بیمارستان های سطح استان برابر ۱۸۱۲ نفر بوده است.

از مجموع بیماران پذیرش شده تعداد ۱۴۵۷ نفر با حال عمومی مساعد ترخیص شده و متاسفانه ۱۷۷ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

این گزارش می افزاید: از مجموع ۱۷۷ نفر بیمار فوتی آزمایش کرونای ۳۹ نفر مثبت بوده و ۸۰ نفر نیز نتیجه آزمایش آنها منفی اعلام شده است.

به گفته این کمیته ۵۸ نفر از این تعداد موارد مشکوک به حساب می‌آیند .

بنا بر اعلام منابع رسمی در طی این مدت تعداد افراد با آزمایش کرونای مثبت در استان سیستان و بلوچستان  ۴۳۸ نفر رسیده و ۲۴۲ نفر بهبود یافته اند .

بیشتر بخوانید

کمیته آموزش و اطلاع رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از همه اهالی سیستان و بلوچستان خواسته تا مردم ضمن رعایت اصول بهداشتی فردی با توجه به نکاتی که در قالب طرح فاصله گذاری اجتماعی اعلام می‌شود به تلفن‌های با سرشماره ۴۰۳۰ پاسخ داده و همکاری لازم را داشته باشند.

همچنین این کمیته خواسته تا مردم نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه salamat.gov.ir اقدام نمایند .

به گزارش پایگاه خبری بیرک ؛ تب ، سرفه خشک ، گلو درد ، تنگی نفس از مهم ترین علائم بیماری کوئید ۱۹ بوده و در صورت بروز علائم مردم هر چه سریع تر به مراکز غربالگری حضوری مراجعه و در صورت نیاز از آزمایش های لازم بهره مند شوند.

انتهای خبر/