سیستان و بلوچستان در انتظار ورود سامانه بارشی قوی همراه با گرد و خاک

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: خروجی مدل های هواشناسی نشان می دهد که یک سامانه بارشی به نسبت قوی از روز چهارشنبه وارد سیستان و بلوچستان می شود .

به گزارش پایگاه خبری بیرک علی ملاشاهی در این رابطه  افزود: با ورود سامانه بارشی به استان انتظار می رود در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه رگبار ملایم تا متوسط و رعدوبرق در نواحی مرکزی استان به ویژه شهرستان های بزمان، خاش و ارتفاعات شمال ایرانشهر روی دهد .

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: روزهای جمعه و شنبه دامنه فعالیت سامانه بارشی گسترده تر شده و در غالب نقاط استان رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود و در برخی نقاط نواحی مرکزی و جنوبی احتمال جاری شدن روان آب و سیلابی شدن موقتی مسیل ها وجود دارد .

وی در بخش دیگری از وزش باد شدید در مرکز سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: از بعدازظهر چهارشنبه تا شنبه در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی استان وزش باد شدید با سرعت بین۶۰ تا بیش از ۸۰ کیلومتر برساعت انتظار می رود و در نقاط مستعد سبب خیزش گردوخاک خواهد شد .

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تا عصر سه شنبه و همچنین طی روزهای جمعه و شنبه وزش باد روی دریای عمان شدید برآورد می شود و دریا مواج و متلاطم خواهد بود./ ایسنا