نیمه اول تابستان فصل موج سواری به حساب می آید، به همین خاطر بد نیست تا اطلاعاتی در خصوص مناطق کشور که می توان از آن به عنوان مقصد موج سواران نام برد، داشته باشیم.

به گزارش  پایگاه خبری بیرک به نقل از همگردی، به هر گوشه از ایرانکه قدم می گذاریم با جاذبه هایی شگفت انگیزی روبرو می شویم. دیدنی هایی که هر کدام از آن ها می تواند گردشگری یک منطقه را متحول کند. در ایران مناطق بی نام و نشانی است که با وجود ظرفیت های مناسب، شاید فقط معدودی از گردشگران از وجود آن خبر باشند. یکی از این مناطق روستای رَمین درمنطقه آزاد چابهار است.

جاذبه های روستای رمین

سواحل سیستان و بلوچستان سرشار از جاذبه های دیدنی و بکراست. یکی از این جاذبه ها موج سواری است که اکنون در بهتری زمان آن قرار گرفته ایم. با سوار شدن بر قایق های موتوری ساده می توانید پرندگان مهاجر و جنگل های حرا را از نزدیک ببینید و از آن همه زیبایی و آرامش لذت ببرید. دیگر جاذبه های دیدنی این منطقه تالاب صورتی لیپار و کوه های مینیاتوری هستند. البته اگر مایلید رقص دلفین ها را در امواج اقیانوس تماشا کنید، هرگز این سفر را از دست ندهید.

همچنین بخوانید

بهترین زمان سفر به این منطقه

رمین مقصد موج سواران – اگر برای موج سواری به این روستا سفر می کنید، از اوایل تابستان برای آن برنامه ریزی کنید. اوایل تابستان جشنواره مونسون در منطقه چابهار برگزار می شود. در این زمان به دلیل بادهای موسمی بازار موج سواری داغ است و جشنواره ای مختص موج سواری در این منطقه برگزار می شود. البته این جشنواره از ۳۰ خرداد ماه کلید خورده و چند روزیست که در حال اجرا است. به گفته معاون گردشگری سیستان و بلوچستان، جشنواره موج سواری از منظر بین المللی فرصت بازاریابی بین المللی را فراهم خواهد کرد و از این طریق شاهد افزایش حضور گردشگران خارجی نیز در کشور خواهیم بود.

همچنین بخوانید 

فاصله و مسیر تهران تا روستای رَمین

مسیر جاده ای تهران تا چابهار حدود ۲۰۰۰ کیلومتر است که اگر بخواهید با ماشین شخصی به این منطقه سفر کنید، به دلیل طولانی بودن مسیر باید حداقل شبی را در یکی از شهرهای بین راهی سپری کنید. پس از رسیدن به چابهار برایرفتن به روستای رَمین باید از جنوب شرقی چابهار و در جاده ساحلی به سمت شرق حدود ۵ کیلومتر ادامه دهید تا به روستای رمین برسید.

نزدیک ترین مراکز اقامتی

اقامتگاه بوم گردی رمین چابهار از جمله اقامتگاه های این روستاست. کسانی که با چادر مسافرتی سفر می کنند هم نیز می توانند از مکان هایی که برای کمپ کردن در نظر گرفته شده، استفاده کنند. همگردی این سفر را به کسانی که اهل هیجان و موج سواری هستند، پیشنهاد می دهد.

همچنین بخوانید