فرمانداری خاش

فرماندار خاش گفت :  احترام به مردم و حفظ کرامت ، شخصیت و شان انسانی در کنار تامین امنیت  مهم ترین وظایف یک فرماندار است .

به گزارش خبرنگار آوای سرحد صاحب گل صالحی عصر امروز در دیدار با جوانان ، نخبگان ، بانوان و فعالین اجتماعی اظهار داشت : خاش به عنوان مرکز ثقل طوایف سیستان و بلوچستان از ظرفیت های بالقوه ای برخوردار است، اما نگاه ها و ذهنیت های منفی نامنصافانه ای که نسبت به این شهرستان وجود دارد را باید زدود و  تصویری مثبت و واقعی را از آن باید ارائه داد .

وی با اشاره به لزوم توجه به عملگرایی و پرهیز از شعارها و قضاوات نابه جا ، جوانان ، نخبگان ، فعالین اجتماعی و مجازی و اصحاب رسانه  را به مثبت اندیشی و سعه صدر دعوت کرد .

وی تصریح کرد: هدف از نقد باید اصلاح باشد و نه تخریب و در مرز بین نقد و تخریب باید تفاوت قائل شویم  ، چرا که برخی به سبب روابط و مشکلات شخصی ناخواسته خدمات نظام را زیر سوال می برند .

صالحی افزود : از نقاط مثبت فضای مجازی ایجاد فضایی شیشه ایست که امکان کتمان وقایع و ضعف ها و نقاط قوت در آن وجود ندارد .

همچنین بخوانید

فرماندار خاش با بیان اهمیت فعالیت سازمان های مردم نهاد یا NGO ها گفت: تشکیل سازمان های مردم نهاد در مباحث خیریه ، آسیب های اجتماعی و خصوصا در زمینه جلوگیری از مصرف مواد مخدر مثمر ثمر خواهد بود .

وی ادامه داد :حضور مردم و بخش خصوصی در کنار دولت جهت توسعه شهرستان خاش لازم و ضروریست و حمایت از تولید کنندگان و کار آفرینان از وظایف دولت می باشد .

از ظرفیت جوانان و بانوان در مدیریت ها و تصمیم گیری های شهرستان استفاده میشود

فرماندار خاش گفت : جوانان و بانوان پاکدست خاشی از توان بالا و ظرفیت فکری و مدیریتی قوی برخوردارند و همانگونه که از سابقه کاری بنده پیداست ، قطعا از این ظرفیت در مدیریت های شهرستان استفاده خواهم برد .

وی افزود : اصلی ترین راه توسعه شهرستان استفاده از ظرفیت جوان و توان مشورتی و ایده های آنان به صورت یک مجمع مشورتی میباشد.

به زودی گاز مایع مصرفی خانواده ها بصورت اشتراکی درب منازل بفروش میرسد

به گفته صالحی در حاشیه تحولاتی که در حوزه سوخت ایجاد شده علاوه بر تحقق عملی فعالیت شبانه روزی برخی از جایگاه های سوخت شهر خاش؛ بزودی گاز مایع مصرفی خانواده ها بصورت اشتراکی درب منازل بفروش میرسد.

همچنین بخوانید

جمیله ایرندگانی از کارآفرینان نمونه شهرستان نیز به بیان اهمیت حضور بانوان در مدیریت ها و جلسات شورای اداری پرداخت .

مسعود برفروشان از فعالین اجتماعی نیز گفت : با مطالعه و آمایش سرزمینی روستاها و طبق شرایط اقلیمی و فرهنگی خاص هر منطقه باید ایجاد اشتغال نمود .

ناهید عیدوزهی نماینده جهاد دانشگاهی و فعال امور بانوان  هم وجود کمپ های ترک اعتیاد برای بانوان ، سالن های چند منظوره ورزشی و بازارچه های دائمی فروش تولیدات زنان خودسرپرست و تحت پوشش نهاد های حمایتی را لازم و ضروری دانست .

به گزارش آوای سرحد تعدادی دیگر از جوانان ،ورزشکاران ، بانوان و  فعالین اجتماعی و مجازی  نیز به بیان مشکلات ، راه کارها ، نظرات و پیشنهادات خود در موضوعات مختلف پرداختند .

انتهای خبر /

همچنین بخوانید