ارائه خدمات کاروان های سلامت هلال احمر در ۱۹ شهرستان سیستان و بلوچستان با بیش از ۳۰۰ پزشک

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: کاروان های سلامت هلال احمر در ۱۹ شهرستان سیستان و بلوچستان و در مجموع با ۳۰۴ پزشک به مدت یک هفته به مردم استان خدمات رسانی می کنند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی ‌اصغر پیوندی در شورای اداری استان افزود: این کاروان ها با مشارکت تیم درمانی و پیراپزشکی داوطلب جمعیت هلال احمر ۱۹ استان کشور به سیستان و بلوچستان آمده اند.

وی بیان کرد: این کاروانها از استان های گیلان، سمنان، خراسان رضوی، کردستان، مرکزی، قزوین، خوزستان، قم، فارس، گلستان، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، تهران، مازندران، اصفهان، کرمان، اردبیل و یزد به تمامی ۱۹ شهرستان سیستان و بلوچستان اعزام شدند .

وی ادامه داد: در قالب این کاروان ها ۳۰۴ پزشک عمومی، متخصص و پیراپزشک به ارائه خدمات رایگان به مردم سیستان و بلوچستان می پردازند.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: این سازمان برای کاهش آلام مردم دچار خشکسالی سیستان و بلوچستان سه طرح توزیع تانکر آب، سبد غذایی و اعزام کاروان های سلامت را در این استان به اجرا در آورد .

پیوندی با بیان اینکه هلال احمر به دنبال حل مشکل خشکسالی نیست افزود: ما اساسا در این زمینه وظیفه ای نداریم البته چنانچه دستگاههای متولی در این رابطه با راه اندازی کمپین های آگاهی رسان از ما کمکی بخواهند به طور قطع دریغ نخواهیم کرد .

وی افزود: بنابر این ورود جمعیت هلال احمر به این موضوع برای حل معضل خشکسالی نیست که اساسا وظیفه ای در قبال آن ندارد بلکه کمک به آسیب دیدگان از این بحران است .

به گفته وی برای کمک به مردم آسیب دیده از خشکسالی سیستان و بلوچستان حدود ۲ هزار تانکر آبرسان خریداری شده که از امروز در ۵۰۲ روستای این استان در حال توزیع است .

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: بیش از ۵۰ هزار بسته مواد غذایی با اعتبار افزون بر ۲۰ میلیارد تومان برای خانواده هایی که دچار مشکلات معیشتی شده اند در حال توزیع است و کاروان های سلامت به منظور افزایش سطح سلامت مردم منطقه راه اندازی شدند .

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر در حد بضاعت خود وارد منطقه شده و امید است با همیاری مردم بتواند این خدمات را استمرار بخشیده و افزایش دهد .

پیوندی اظهار داشت: کمپینی که تحت عنوان نذر آب طراحی شده به دنبال این است تا با افزایش سطح مشارکت های مردمی به استمرار این خدمات کمک کند .

وی افزود: مردم ایران می توانند با ارسال عدد چهار به شماره ۲۰۹۹۹۹۹ روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند .

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این طرح صرفا مختص سیستان و بلوچستان نیست بلکه نظیر این اقدام در بخش هایی از کرمان و خراسان جنوبی نیز مورد توجه است.