وزیر کشور گفت: دشمنان امنیت؛ چه آنانی که در قالب دولت‌های حامی تروریست هستند و چه تروریست‌های آن سوی مرزهای کشور در کمینند و وحدت بین شیعه و سنی سیستان و بلوچستان را مورد هدف قرار داده‌اند.

به گزارش آوای سرحد ، احمد وحیدی در جریان سفر به زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: آنچه که مهم است دشمنان وحدت؛ دشمنان امنیت و عنود ما چه آنهایی که در قالب دولت‌های حامی تروریست هستند و چه تروریست‌هایی که در آن سوی مرزها در کمین نشستند وحدت شیعه و سنی، وحدت بلوچ و غیر بلوچ را نمی‌توانند ببیند و اینها را مورد هدف قرار داده‌اند.

وی بیان کرد: همه ما باید دست به دست هم داده و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و کسانی که وحدت بین شیعه و سنی سیستان و بلوچستان را مورد هدف قرار داده‌اند بکوبیم.

وزیر کشور تصریح کرد: الان هم در آستانه هفته وحدت هستیم این وحدت و یکپارچگی که همه ما پیرو مکتب دین مبین اسلام هستیم و همه ما به نبی اکرم(ص) عشق می‌ ورزیم را به منصه ظهرور برسانیم و نشان دهیم که هیچ دشمنی نمی‌تواند وحدت عمیق ما را در بین طوایف، اقوام مختلف و بین مذاهب کشور دچار اختلاف کند.

وی تاکید کرد: باید نشان دهیم که توطئه‌های آنان که وحدت بین شیعه و سنی را هدف قرار داده اند چه حامیان غربی، چه حامیان صهیونیستی آنان و مزدوران تروریست و تجزیه طلب آنان نخواهند توانست در صفوف بهم پیوسته ما رخنه کنند.

وحیدی در رابطه با هدف سفر خود به زاهدان گفت: به دنبال حوادث تلخی که در شهر زاهدان اتفاق افتاد و مردم اینجا دچار خسارت شدند و تخریب هایی صورت گرفت و خسارات زیادی به مردم و دستگاه‌های دولتی و به خدمات عمومی وارد شد و متاسفانه عده‌ای از هموطنان ما جان باختند به منظور بررسی نزدیک به زاهدان سفر کردم.

وی ادامه داد: نیاز بود که حوادث زاهدان از نزدیک مورد بررسی بیشتری قرار گیرد و ابعاد ماجرا را از نزدیک ملاحضه کنم در زاهدان حضور یافتم.

وزیر کشور گفت: این اتفاق که توسط گروهی اغتشاشگر و آشوبگر رخ داد متاسفانه خسارات زیادی بر شهر زاهدان وارد کرد اتفاق خیلی دردناک بود و من به خانواده‌هایی که در این حادثه داغدار شدند تسلیت می‌گویم و در غم آنان شریک هستیم.

وی بیان کرد: صحنه‌های بدی بود که حافظان نظم و امنیت کشور توسط عده‌ای اغتشاشگر مورد حمله واقع شدند از آنجایی که مردم بلوچ و شریف ما که همواره با خونگرمی خودشان حافظ امنیت و مرزها بودند و نقش مهمی در تحکیم به نظام اسلامی داشتند و به نظام عشق می ورزند دچار خسارت هایی شدند و به همه آنان تسلیت می‌گوییم و امیدواریم این مشکلاتی که برای مردم به وجود آمده برطرف شود.

وحیدی تصریح کرد: الحمدالله از هفته گذشته تا کنون آرامش در سیستان و بلوچستان حاکم است و امیداوریم با آرامش این مشکلات را برطرف و با شادی کار توسعه و پیشرفت این استان را با قدرت دنبال کنیم.

وی افزود: به هر حال خساراتی که توسط اغتشاشگران و آشوبگران در زاهدان ایجاد شده که خیلی هم محل عبرت است که برای چی این اموال عمومی مردم باید توسطه عده ای اغتشاشگر نابود شود و به من آمارهای گسترده‌ای از اموالی که تخریب شده ارائه شد اینها باید بررسی و برای آن راهکاری پیدا شود و برنامه ما این است که اینها را از نزدیک بررسی و تصمیم‌گیری در این رابطه انجام شود.

انتهای پیام/